Kadi Neemre • 2. september 2016 kell 17:00

Saudi Araabia optimism tõstis nafta hinda

Nafta hind tõusus Saudi Araabia optimismi valguses.  Foto: EPA

Toornafta hind tõusis täna pärast enam kui 3%-list eilset langust.

Brenti toornafta hind tõusis 27 sendi võrra, 45,72 dollarile barreli eest, WTI toornafta futuurid kasvasid aga 24 sendi võrra, barreli hinnaks kujunes 43,40 dollarit. Hinnatõusu toetas nõrk dollar.

Kuigi nafta hind kasvas kauplemissessiooni jooksul, märkis nädal siiski Brenti ja WTI jaoks suurimat langust alates jaanuari keskpaigast. Nafta hinda mõjutasid naftavarude suurenemine ning nõrgad USA tootmismahu andmed. 

Täna märkis Saudi Araabia välisminister Adel al-Jubeir, et ta on optimistlik ja usub, et naftatootjad suudavad saavutada naftatootmise külmutamise kokkuleppe.

OPECi liikmed kohtuvad mitteametlikult Alžeerias 26.–28. septembril ning püüavad leppida kokku globaalse naftatootmise külmutamises.

Venemaa president Vladimir Putin märkis, et võimalik naftatoodangu külmutamise kokkulepe võib sisaldada ka kompromissi Iraani tootmistaseme suhtes.

“Iraan alustab väga madalalt positsioonilt, mis on seotud riigile rakendatud sanktsioonidega,” sõnas Putin. “Oleks ebaõiglane jätta see sanktsioonideaegsele tasemele."

Hetkel kuum