Mait Kraun • 28. september 2016
Jaga lugu:

Euroopa aktsiaturud tõusevad

Frankfurdi börs.  Foto: EPA

Euroopa aktsiaturud on täna tublisti tõusnud, sest Deutsche Banki aktsia mõningane taastumine vedas kaasa ka ülejäänud pangandussektori, kirjutab MarketWatch.

Stoxx Europe 600 indeks on täna tõusnud 0,65 protsenti 342 punktini. Septembris langes indeks umbes 0,5 protsenti. Kauplemispäeva alguses oli indeks vahepeal ka 1,1 protsendiga plussis.

„Euroopa aktsiaturud on kallinenud, sest nafta hind tõuseb Alžeerias toimuva OPECi kohtumise ootuses. Loodetakse, et riigid jõuavad mingi kompromissini,“ ütles Interactive Investori maakler Rebecca O’Keeffe.

„Naftatootmise vähendamise kokkulepe oleks suur üllatus, aga praegune debatt võib tähendada, et järgmisel kohtumisel ollakse selleks juba valmis,“ lisas ta.

WTI toornafta on täna kallinenud 0,4 protsenti ja Brent on lisanud 0,5 protsenti. Kummagi barrel maksab vastavalt 44,88 ja 46,79 dollarit. Turud on fookuse suunanud novembrikuisele kohtumisele, sest arvatakse, et selleks ajaks võivad riigid kokkuleppeks valmis olla.

Optimism pani kallinema ka Euroopa toorainesektori firmade aktsiad. Näiteks BP ja Repsol SA kallinesid vastavalt 0,9 ja 0,7 protsenti.

Deutsche Banki aktsia on täna Frankfurdis kallinenud aga 1,2 protsenti. Tõsi, päeva alguses oli tõus veidi järsem ning vahepeal oli aktsia 3,3protsendiga plussis. Sellele vaatamata aitas Saksamaa suurim pank tõusta kogu Euroopa pangandussektoril.

Riikide lõikes kallines Saksamaa DAX indeks 0,9 protsenti, Suurbritannia FTSE 100 lisas 0,65 protsenti ja Prantsusmaa CAC 40 tõusis 0,74 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum