Mait Kraun • 12. oktoober 2016 kell 5:58

Aasia investorid kardavad intressimäärade tõusu

Foto: EPA

Aasia aktsiaturud on täna langenud, sest tõenäosus, et Föderaalreserv intressimäärasid tõstab, on suurenenud. Kardetakse, et välisinvestorid tõmbavad Aasiast selle tõttu raha välja, vahendab MarketWatch.

Jaapani Nikkei indeks on langenud 0,7 protsenti ja Lõuna-Korea Kospi odavnes 0,1 protsenti. Hongkongi Hang Seng indeks kukkus 1 protsendi.

„Inimesed hakkavad üles ärkama, et intressimäärade tõus tuleb,“ ütles Bocom Internationali uuringute juht Hao Hong. „Föderaalreservil on järjest vähem vabandusi seda mitte teha.“

CME Fed Fundi futuurid näitasid, et intressimäärade tõusu tõenäosus (detsembris) kasvas eilsega võrreldes 5 protsendi võrra 74,5 protsendini.

„See on viimasel ajal esimene kord, mil tõenäosus nii kõrge on olnud. Turud võtavad seda nüüd tõsiselt ja see tekitab ka muret,“ ütles Credit Suisse strateeg Heng Koon How.

Täna avalikustatakse ka Föderaalse Avatud Turu Komitee minutid, kust saab täpsemalt teada, mida Föderaalreservi ametnikud eelmisel kohtumisel rääkisid.

Jaapani aktsiaturge vedasid madalamale terase- ja finantsettevõtted. Alumiiniumitootja Alcoa teatas oma kolmanda kvartali tulemused, mis olid oodatust kehvemad ja see survestas toorainetootjaid.

MSCI Aasia-Okeaania indeks on langenud 0,8 protsenti 139,76 punktini.

Hetkel kuum