Pille Ivask • 13. oktoober 2016 kell 12:09

Deutsche Bank loobus uusi töötajaid palkamast

Saksa panga väljavaated pole head.  Foto: epa

Deutsche Banki tegemistega kursis inimeste sõnul ei plaani pank lähiajal uusi inimesi oma ridadesse palgata, vahendab Bloomberg.

Panga juht John Cryar on nõuks võtnud kulusid märkimisväärselt kärpida ning seeläbi tõsta investorite kindlust, mis viimasel ajal näib kõikuma löönud. Asjaga kursis inimeste sõnul rakendub muudatus kohe, ning panga kõikides divisjonides.

Cryaril on tükk tegemist, et Deutsche Bank kriisist välja tuua. USA justiitsministeerium on esitanud pangale 14 miljardi dollari suuruse nõude, aga pank ütleb, et sellist summat nad nõus maksma ei ole. Ameerika Ühendriigid süüdistavad Saksamaa suurpanka hüpoteegiga tagatud väärtpaberite emissioonist saadud ebaausas tulus. 

Cryar sai panga juhiks eelmisel aastal ning on sellest alates püüdnud kulusid koomale tõmmata. Näiteks on pank katkestanud dividendimaksed ning teatanud 9000 töökoha koondamisest.

Deutsche Banki aktsia hind langes Frankfurdi börsil täna 2,77% võrra 11,98 euroni. Aktsia hind on sel aastal kukkunud 47% võrra.

Panga kõneisik pole sel teemal kommentaare jaganud. JPMorgani analüütikud hindavad, et otsusega rohkem inimesi mitte palgata säästab pank sel aastal 1,9 miljardit eurot.

Hetkel kuum