Sirje Rank • 19. oktoober 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Handelsbanken ületas ootused

Anders Bouvinile on see Handelsbankeni uue juhina esimene kvartaliraport  Foto: Scanpix/Reuters

Svenska Handelsbanken oli Rootsi suurpankadest esimene, mis andis teada oma kolmanda kvartali tulemused.

Intressitulu ja kasum olid üle analüütikute ootuste.

Neto intressitulu ehk vahe intressitulude ja -kulude vahel, mis moodustab suure osa Handelsbankeni tuludest, kerkis 3,1% 7,04 miljardile Rootsi kroonile, mis ületas analüütikute ootused. Agentuuri Bloomberg andmeil oli keskmine prognoos enne tulemuste avaldamist 6,88 miljardit krooni. Positiivse panuse andsid kasvanud laenumahud ja kõrgemad laenumarginaalid.

Rootslaste seas on laenubuum – intressid on rekordmadalal. Rootsi keskpank on baasintressimäärad langetanud miinusesse ning on inflatsiooni elustamiseks võlakirjaturul tugioste teinud, et pikaajalisi intressimäärasid alla tuua.

Panga puhaskasum kasvas 4,56 miljardile kroonile läinud aasta 3,76 miljardilt kroonilt. Analüütikute keskmine prognoos oli 4,53 miljardit krooni. Kui summast maha arvata osaluse müügist valdusfirmas Industrivärlden saadud 764 miljonit krooni, on puhaskasum läinud aastaga võrreldes pea samal tasemel. Osaluse müük oli viimane samm aastakümneid Rootsi ärielus domineerinud ristomanduste võrgu lahti harutamisel, kirjutas Bloomberg.

Aktsia alustas kauplamispäeva enam kui protsendiga plussis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt