Indrek Mäe • 5. detsember 2016 kell 7:15

Tallinki veomahud kasvasid

Tallinki laev  Foto: Raul Mee

Tallink teatas, et suutis võrreldes eelmise aasta sama ajaga novembris suurendada nii kauba- kui reisijateveo mahtusid.

Laevafirma vedas 2016. aasta novembris 654 051 reisijat, mis on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 5,5 protsendi võrra rohkem.

Veetud kaubaveoühikute maht suurenes 11,5 protsendi võrra, 29 413 ühikuni. Veetud reisijate sõidukite arv on aga samal tasemel möödunud aasta novembriga, ehk 76 416 ühikut.

Kõige rohkem reisijaid veeti novembris Tallinna-Helsingi liinil, kuid kasv Eesti ja Soome vahelises reisijateveos jäi tagasihoidlikuks, ulatudes 0,6 protsendini.

Kõige rohkem kasvas reisijate veo maht Läti ja Rootsi vahel, seda 23 protsendi võrra. Märkimisväärselt suurenes ka reisijate hulk Soome ja Rootsi vahel, 14,1 protsendi võrra.

Ka kaubaveo mahud olid suurimad Soome ja Eesti vahel, kasvades seejuures 11,6 protsendi võrra. Soome ja Rootsi vaheline kaubavedu suurenes võrreldes eelmise aasta novembriga 18 protsendi võrra.

Sõiduautode ülevedu suurenes ainult Soome ja Rootsi vahelisel liinil, olles kõigi teiste liinide puhul miinuses. Kõige enam vähenes sõidukite ülevedu Läti ja Rootsi vahelisel liinil, seda 9,9 protsendi võrra.

Hetkel kuum