Liina Laks • 4. aprill 2017 kell 10:29

Naftafirmad turgutasid Euroopa turge

Pariisi börs  Foto: EPA

Eile õhtul sulgus Stoxx 600 pooleprotsendise kaotusega, kuid täna ennelõunal jõudis ta 0,1 protsendiga taas plussi, kuigi seda edu kaua hoida ei suutnud, vahendab MarketWatch.

Euroopa turud tõusid täna eelkõige tänu naftafirmade aktsiate tõusule. Samal ajal vaatavad siinsed investorid Aasia poole ja loodavad saada USA-Hiina presidentide kohtumisest turgude jaoks uusi signaale.

Londoni FTSE100 indeks tõusis täna kella üheks ligi 0,2 protsenti, teda tõukasid tagant eelkõige nõrk nael ning kaevandusettevõtete aktsiad, mis seilasid hinnahüppe teinud kulla taganttuules. Kuld tõusis täna 0,57 protsenti ning tema hinnaks oli täna lõuna ajal 1261,2 dollarit. Toornafta barreli hinnaks kujunes ennelõunal 50,24 dollarit, samas kui Brenti toornafta hind jõudis 53,15 dollarile. Pärast eelmise nädala tõusu on nafta hind taas langenud. Analüütikud peavad sedapuhku põhjuseks Liibüa tootmise taastumist ning tugevat dollarit.

Saksamaal kukkus DAX peaaegu 0,1 protsendi võrra. Kui eile mindi veel rekordit püüdma, siis täna nenditi, et see jääb praegu veel käeulatusest välja. Frankfurti parimad aktsiad olid lõunase seisuga Vonovia, Henkel ja Lufthansa, samas kui börsi kukutasid Deutsche Bank, BMW ning Daimler. Samapalju langes ka Prantsusmaa CAC 40.

Itaalia börs kukkus 0,5 protsenti ja Ibex 30 langes 0,18 protsenti.

„Turgu on haaranud riskipõlgav suhtumine, mille on tinginud geopoliitiline ja majanduslik ebakindlus. See situatsioon tõenäoliselt enne nädalavahetust ei muutu, kuigi USAs reedel avaldatav töötururaport võib emotsioone veidi rahustada," ütles TopTradri turuanalüütik Tony Cross.

Hetkel kuum