Artur Erik Lindmaa • 31. juuli 2017 kell 10:10

Sanofi uus ravim on edukas

Foto: Reuters/Scanpix

Sanofi teise kvartali tulemused olid oodatust tugevamad, mille tõttu kergitas farmaatsiafirma tuluprognoose 2017. aasta teiseks pooleks, kirjutab Reuters.

Ettevõte teatas avalduses, et aktsiakohase kasumi (EPS) prognoos on 2017. aasta teiseks pooleks kõrgem ning laias laastus stabiilsem, võrreldes eelmiste prognoosidega. 2016. aastal oli Sanofi kasum aktsia kohta 5,68 eurot.

Märtsis kiitis USA toidu- ja ravimiamet heaks Regeneron Pharmaceuticalise ja Sanofi bioloogilise ravimi Dupixenti atoopilise dermatiidi ehk kroonilise nahapõletiku vastu. Ravimi maksumus aastase ravikuuri ajaks on 37 000 dollarit.

Kuigi ravim on kindlustusfirmade jaoks kallim kui tüüpilised raviks kasutatavad paiksed ravimid ja steroidid, on see siiski odavam võrreldes teiste süstitavate antikehade ravimitega, mille aastane tasu on ligi 50 000 dollarit.

Tegevjuht Olivier Brandicourt ütles ajakirjanikele, et Dupixenti müüdi kvartalis 26 miljoni euro eest. Thomson Reutersi andmete järgi peaks Dupixenti müügitulu 2023. aastaks ulatuma ligi 4,7 miljardi euroni.

Sanofi teatas, et ravim on määratud 13 000 patsiendile ning sai ka kuu algusel positiivse soovituse Euroopa raviametilt.

Ravimitootja puhaskasum oli võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga langenud 0,5% ehk 1,7 miljardi euroni. Seevastu kasvas müük 5,5% ehk 8,6 miljardi euroni.

Hetkel kuum