Donald Trumpi algatatud kaubandussõda Hiina vastu on pöördumas üha enam Pekingi kasuks.

- Hiina asjatundjate sõnul on kaubandussõjas jõuõlg Pekingil.
- Foto: Reuters/Scanpix
USA president Donald Trump lubas valimiste eel, et pärast tema võitu pole ameeriklastel tarvis enam valima minnagi. Oli see lubadus täita kõik nende soovid või hoopis ähvardus lõpetada demokraatlik valimisprotsess, jääb ajaloolaste hinnata. Ent tema tormiliselt alanud ametiaeg on jõudnud lõpuks esimesse murdepunkti.
Kodukamaral otsustas ta viia ellu oma eelmise ametiaja unistuse, tuues Demokraatliku Partei valitsetud osariigis tänavale laigulises vormis sõdurid. Teist sorti sõda peab ta juba pikemalt Hiinaga, mis on aga otsutava vastulöögi andnud.
Ehkki parema meelega valmistuks Trump nädalavahetuse sünnipäevaparaadiks à la Putin Punasel väljakul – nimelt kaaperdas ta omaenda 79. sünnipäeva tarbeks armee 250. aastapäeva –, peab ta seisma silmitsi võimalusega, et hakkab kiirkorras Pekingile järeleandmisi tegema. Kõigest sellest täpsemalt allpool.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida aadressilt
kampaania.aripaev.ee/globaalne-briifing Venemaa turmtuli jätkub. Ööl vastu tänast tabas Ukrainat üks suure sõja ulatuslikemaid õhurünnakuid, mis jättis pealinna Kiievi ka hommikuks suitsupilve sisse. Riigipea Volodõmõr Zelenskõi sõnul oli rünnakus hukkunuid ja muu seas sai tabamuse ka sünnitushaigla Odessas. Ühtekokku osales rünnakus 315 drooni ja 7 ballistilist raketti.
Zelenskõi nõudis lääneriikidelt surveavaldust Moskvale, et sõda lõppeks. Samas seadis ta kahtluse alla USA rolli edasistes läbirääkimistes: “Ühendriigid ei paista olevat tugev vahendaja. Venelased ütlesid neile, et nad poleks läbirääkimiste laua taga, ja nad lihtsalt kõndisidki minema.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ameerika Ühendriikides Californias lasi president Donald Trump immigratsioonireidide-vastaste meeleavaldajate vastu tuua tänavatele elukutselised sõjaväelased, mis on igati erandlik juhtum, rääkis Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik.
Konflikt migratsiooni pärast viis USA suuruselt teises linnas ohtliku märulini.
Neli tööstusjuhti muutunud tarneahelatest
Saksamaa on jõudnud sinna punkti, et nad peaksid muutuma, aga kas nad on võimelised muutuma, see on suur küsimärk, ütles Raumedic Estonia juht Emöke Sogenbits.
Kas tõelise eestlase eritunnus on rahulolematus?
Rahulolematus pesitseb ja väljendub eri paikades ja inimestes erinevalt, samas eestlase üldist rahulolematust, millele viitas president Ilves, ei saa eitada, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.