Arendaja lubab EstateGuru võla peagi tasuda

Urmas Labande Toome puiestee ehituse juures.  Foto: Andras Kralla
Indrek Mäe • 4. august 2017 kell 21:01

EstateGuru investoritele Tallinnas Nõmmel asuva Toome puiestee projekti eest võlgu jäänud Omale OÜ juht Urmas Labande lubab võla peagi tasuda, ettevõtjal on arendustega probleeme olnud ka varem.

Urmas Labande

Inimlikul tasandil on arusaadav, miks mind vihatakse.

„Võin kinnitada, et laen saab EstateGurule lähiajal, rõhutan, millalgi lähiajal, ära makstud ning investor selle pärast muretsema ei pea,“ lubas Labande.

Labande sõnul jäi võlg maksetähtajaks tasumata, sest likviidsuse säilimise huvides püüab ta seda refinantseerida. „Viivitus tekkis sellepärast, et üritasin ühe teise firma kaudu laenu osaliselt refinantseerida – kuna on puhkuste aeg, siis asjad väga kiiresti ei liigu,“ märkis Labande ja lisas, et vajab oma tegevuseks vaba raha. „Peagi saame kokkuleppele ja võlg saab tasutud,“ kinnitas ta.

Äripäev kirjutas nädala alguses, et EstateGuru otsib maksetähtaja ületanud Toome puiestee laenu asjus sõbralikku lahendust. EstateGuru tegevjuht Marek Pärtel ütles, et lepingutingimuste järgi on võimalik laenu tähtaega veel ka pikendada, maksimaalselt 12 kuuni, võrreldes algse tähtajaga. Juhul kui laenu pikendatakse rohkem kui poole aasta võrra, peab investori jaoks 3 protsendi võrra tõusma ka saadav intress.

Põhjendamatu skepsis

Anonüümne lugeja kirjutas Äripäevale, et Omale OÜ juhataja ja omanik Urmas Labande on "petis, kes punub väga kahtlaseid skeeme, võtab laene ja kasutab raha sihtotstarbetult. Minu teada ei ole ta seda Toome tänava maja renoveerinud ega sellega midagi ette võtnud – raha on ta hoopis millekski muuks tarvitanud,“ kirjutas lugeja.

Labande kriitikaga ei nõustu. Tema sõnul on arendusega kõik korras. „Jäänud on veel vaid maalritööd,“ viitas ta sellele, et hoone, mille arenduseks laenu võeti, valmib peagi.

"Arusaadav, miks mind vihatakse"

Arendaja sõnul võidakse temasse skeptiliselt suhtuda mõne majanduskriisieelse arenduse tõttu, kui tal õnnestus objekte müüa buumiaegse hinnaga, kuid mis kriisi tõttu oluliselt oma väärtust kaotasid. "Mitu investorit vihkab mind, sest masu tulles kukkus minu müüdud karbikeste hind – nemad muidugi arvavad, et panin selle raha kõik endale tasku,“ selgitas Labande. „Inimlikul tasandil on arusaadav, miks mind vihatakse.“

Urmas Labande sõnul on osa investorerid tema peale pahased buumi ja masu ajal juhtunu pärast.  Foto: Andras Kralla

Labande viitab 2007. aasta Keila projektile, kus rajati linna piiri lähistel Tammermaa elamurajoonis viis kaheksa boksiga ridaelamut. Pärast projekti algust sattus osa lõpuni ehitamata majakarpe arendaja raskuste tõttu müüki. Majakarbi eest küsis arendusega tegelenud Labande toonane firma OÜ Ednabal 1,5 miljonit krooni.

Vara arestiti

Lisaks sattus tänavu juunis avalikul elektroonilisel enampakkumisel kohtutäiturite ja pankrotihaldurite oksjonikeskkonnas müüki Omale OÜ 2500eurose nimiväärtusega osa. Kohtutäitur Kaire Põltsi arestis vara möödunud aasta veebruaris. Labande kinnitusel on probleem nüüdseks lahenenud. „Minu firmal tekkis viivis ja kohe, kui selle tasusin, siis kõik ka lahenes,“ kinnitas ta.

Labandele kuuluval ettevõttel Omale OÜ on praeguse seisuga eelmise aasta majandusaasta aruanne esitamata. 2015. aastal, mil ettevõte loodi, oli selle käive 32 829 eurot ja kasum 20 077 eurot.

Urmas Labande arendatud on veel näiteks Valdeku 99b projekt Tallinnas.

Urmas Labande näitas suvel Äripäevale, kuidas projekt edeneb.  Foto: Andras Kralla
Hetkel kuum