Mait Kraun • 26. september 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Intel tiris AMD ja Nvidia aktsiad alla

Intel
Intel  Foto: EPA

Kiibitootjate AMD ja Nvidia aktsiad hakkasid langema, sest Intel plaanib turule tuua protsessorid, mis on mõeldud rohkem arvutimängude mängimiseks, vahendab CNBC.

Intel tõi esmaspäeval avalikkuse ette uue Core protsessori. Ettevõtte väitel on protsessor nõnda hea, et võrreldes eelmiste mudelitega võib kaadrisagedus arvutimängudes tõusta lausa 25 võrra.

„Meie kaheksanda põlvkonna Core protsessorid on palju paremad kui eelnevad – eriti mängurite jaoks. Seda kogemust ei ole võimalik ületada,“ ütles Inteli Desktop Platform Groupi juht Anand Srivatsa.

Inteli aktsial läks eile tunduvalt paremini kui teistel kiibitootjatel. Intel odavnes küll 0,3 protsenti, aga iShares PHLX Semiconductor börsil kaubeldav fond kukkus 2 protsenti, Nvidia taandus 3,8 protsenti ja AMD langes 3 protsenti.

Üks tehnoloogiasektori analüütik ütles, et turgude reaktsioonist võib järeldada, et Inteli kõige uuemad tooted on AMD jaoks kehv uudis. Ka AMD toodab protsessoreid.

„Ma usun, et peamiselt mõjutab turgude meeleolusid AMD. Arvatakse, et ettevõte ei ohusta enam niivõrd palju Intelit,“ ütles investeerimisfirma Moor Insights & Strategy analüütik Patric Moorhead.

Lisaks sellele võib esialgu tunduda, et AMD ja Nvidia graafikakaartide äri ei tohiks uued protsessorid segada. Kui mängurid saavad oma arvuti jõudlust protsessoriga aga parandada, siis nad saavad omale lubada ka kehvemat graafikakaarti. See mõjutab omakorda müüki.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt