Märt Belkin • 12. oktoober 2017 kell 7:40

Olympicul elavam kvartal

Olympicu kasiino  Foto: Raul Mee

Kolmandas kvartalis teenis Olympic aastatagusest ajast vähem hasartmängutulu, ent kahanemise taga oli peaasjalikult Poola äri lõppemine, mida arvestamata oli kvartal üpris korralik.

Kokku teenis Olympic kõikidelt turgudelt enne hasartmängumakse 48,9 miljonit eurot, mida on 2,2 protsenti vähem kui aasta varem, teatas kasiinokontsern börsile.

Samas on OEG praeguseks lõpetanud enda äri Poolas, kus 2016. aasta kolmandas kvartalis teeniti 4,2 miljonit eurot tulu. See tähendab, et kui Poola äri kõrvale jätta, kasvas jätkuvatel turgudel teenitud hasartmängutulu enam kui 7 protsenti.

Kõik jätkuva tegevusega turud peale Malta näitasid aasta baasil kasvu. Suurim tuluallikas oli jätkuvalt Läti, kust firma teenis eelmise aasta kolmanda kvartali 15,6 miljonist eurost 4,1 protsenti enam ehk 16,2 miljonit.

Tublisti tõusis aga ka Eesti äri, hasartmängutulu kasiinokontserni koduturult kasvas 9,6 protsenti ja jõudis 11 miljoni euroni. Järgi tulid 6,9 miljoni euro ja 11 protsendi suuruse aastakasvufa Itaalia ning kaugele maha ei jäänud Leedu, kust Olympic teenis kolmandas kvartalis 6,2 miljonit eurot ehk 8,2 protsenti aastatagusest rohkem.

Ainus langeja oli Malta, kus müügitulu ulatus ümardatult nii äsja lõppenud kui aastataguses kvartalis 3,6 miljonit eurot. OEG börsiteates seisab aga, et saareriigist tuli hasartmängutulu 2,2 protsenti aastatagusest vähem.

Üheksa kuu peale kokku jäi hasartmängutulu täpselt aastatagusele tasemele, ulatudes 142,2 euroni. Seejuures lõppes tegevus Poolast ja Valgevenes – 2016. aastal teeniti neis riikides kokku üheksa kuuga 13,5 miljonit eurot – ning kõik jätkuva tegevusega turud kasvasid.

Suurim turg Läti paisus üheksa kuuga 5,2 protsenti 46,4 miljoni euroni, Eesti tõusis 12,9 protsenti ja jõudis 32,6 miljoni euroni ning Itaaliast teenitud hasartmängutulu hüppas 19,3 protsendi jagu üles ning oli 22,4 miljonit eurot.

OEG aktsia hind Tallinna börsil hommikul ei muutunud ning aktsia kauples kella 10:22 ajal kolmapäevasel sulgemistasemel ehk 1,840 euro juures.

Hetkel kuum