Indrek Mäe • 15 märts 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Edukas kaupleja jagab edu valemit

Igor Dorošenko.
Igor Dorošenko.  Foto: Andres Haabu

Enam kui kümneaastase kauplemiskogemusega Inbanki finantsanalüütik Igor Dorošenko jagas Äripäeva raadiosaates "Investor Toomase tund" oma edu valemit ja tõdes, et kõige tähtsam on lühiajalise kauplemise juures kaotuste vältimine.

Kuulsat börsikauplejat ning investeerimisõpikute autorit Alexander Elderit oma eeskujuks pidav Dorošenko alustas kauplemisega 2007. aastal buumi ajal, töötades ise samal ajal Hansapanga fondide juures. „Kuna mul oli vaba raha, hakkasin investeerima,“ rääkis ta oma algusest. „Pullituru viimasel lainel toona kõik kasvas ja oli väga lihtne – siis hakkas teema mind huvitama ning tegin endale selgeks, et fondide sees on ka aktsiad, millega on veelgi huvitavam kaubelda.“

Tõelised õppetunnid sai ta aga kätte peagi saabunud majandus- ja finantskriisi ajal. „Tuli karuturg ja varem toiminud meetodid enam ei toiminud,“ rääkis aktsiatega kesklühiajalisi positsioone hoidev Dorošenko. „Mul puudus selliseks olukorraks ettevalmistus ning kahjumid hakkasid tulema – nii pidin rohkem õppima, tellisin raamatuid ja süvenesin,“ kirjeldas ta oma teekonda.

Esimene raamat, millest Dorošenko abi sai, oli Alexander Elderi „Come into my Tradingroom“, mis muutis tema arusaamist kauplemisprotsessi korraldusest. „Samuti sai mulle selgeks, kui oluline on tähelepanu pöörata psühholoogiale,“ ütles Dorošenko.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt