Lauri Teder • 24. mai 2018
Jaga lugu:

Netflix lükkas Disney troonilt

Netflixi tellimusel valminud ulmefilmi "Bright" esilinastus Jaapanis  Foto: EPA

Neljapäeval sööstis voogedastusteenus ja filmistuudio Netflix mööda senisest liidrist Disneyst ning kerkis põgusalt maailma suurima turuväärtusega meediafirmaks.

Netflixi aktsia kallines neljapäeva mõne tunniga enam kui 2% ning viis meelelahutusfirma turuväärtuse seeläbi 153 miljardi dollarini. Disney väärtpaber kukkus samal ajal 1% madalamale, lükates kontserni turuväärtuse 151,7 miljardi dollarini. Viimastel aastatel Marveli ja Star Warsi filmifrantsiiside hiigelkasumeid nautinud, ent striimimisteenuste võidukäigule alla jääva kontserni aktsia languse tõid kaasa uudised, et telekomifirma Comcast ongi valmis 21st Century Foxi korporatsiooni varasid Disneylt üle lööma.

Netflix ilmus Nasdaqi börsile 2002. aastal, kui tegemist oli alles posti teel DVD-sid müüva ettevõttega. Nüüdseks on Netflixist saanud üks Ühendriikide tuntumaid ja edukamaid tehnoloogiafirmasid, mis lõikab tänaseni kasu USA kaabeltelevisiooni langusest ja inimeste vaatamisharjumuste muutumisest. Kuueteistkümne aasta jooksul on firma aktsia väärtus pea 33-kordistunud ning tõus ei paista veel niipea peatuvat: sel aastal on Netflixi väärtpaber kerkinud lausa 82%.

Investorite püsivat optimismi näitavad ka Netflixi aktsia suhtarvud: Thomson Reutersi andmete järgi oli väärtpaberi ettevaatav kasumikordaja lausa 98. Disney puhul oli aktsia hinna ja ettevõtte kasumi järgmise 12 kuu prognoositav suhe kõigest 14-kordne.

Jaga lugu:
Hetkel kuum