Pille Ivask • 12. juuni 2018 kell 19:44

Tesla koondab

Elon Musk  Foto: Reuters/Scanpix

Tesla teatas täna, et koondab 9 protsenti oma töötajaist, kirjutab CNBC.

Elektriautode tootja on alates aasta algusest palganud 8000 uut töötajat ning annab praegu tööd 46 000 inimesele. Kuna ettevõte plaanib ümberkorraldusi, peab 4100 töötajat firmast lahkuma.

Tesla juht Elon Musk teatas täna, et on ette võtnud firma põhjaliku ümberorganiseerimise ning see mõjutab eeskätt seda, mil viisil firmat juhitakse. Musk märkis, et põhjalikumal analüüsil selgus, et mitmete töötajate ülesanded kordavad teineteist, mistõttu pole rahaliselt mõttekas neid ametikohti pidada. Samuti lisas ta, et tootmisüksuse juhte koondamine ees ei oota.

 „Selguse huvides ütlen, et Tesla jätkab ka edaspidi kriitilistel töökohtadel talentide värbamist, sest tootmises on jätkuvalt uusi inimesi vaja,“ kirjutas Musk töötajatele saadetud kirjas. „Teeme selle raske otsuse selleks, et seda tulevikus uuesti tegema ei peaks.“

Investorid on reageerinud Tesla otsusele hästi. Aktsia tõusis teisipäeval pärast uudise teatamist hoobilt 5 protsenti, mis jäi ka päeva vältel püsima. Kolmapäeval kallines Tesla esimestel tundidel 0,8 protsenti ja aktsia maksab 345 dollarit. Juuni on kujunemas Tesla jaoks küllaltki edukaks kuuks – viimati tõusis aktsia sellises tempos 2014. aasta veebruaris.

Tervislik areng

Investeerimisfirma CFRA analüütik Efraim Levy ütles, et uudis näitab Tesla küpsust ning õigeid prioriteete.

„Ettevõtluses on normaalne, et vahepeal tuleb inimesi koondada ja vahepeal jurude palgata,“ rääkis Levy. „9 protsenti on küllaltki suur hulk, mida korraga teha, aga mingil hetkel kasvab ettevõte suureks ning siis tuleb suur hulk rasvast maha lõigata. See aitab efektiivsust tõsta.“

Turgude meeleolud on Tesla suhtes viimasel ajal paranenud, aga ettevõte põletab jätkuvalt miljardeid dollareid, mille eesmärk on Model 3 tootmisvõimsuse tõstmine. Just selle odavama mudeliga loodab elektriautode tootja jõuda massturule.

Tesla on sattunud kriitika alla, sest tootmiseesmärke pole suudetud täita. Elon Musk on lubanud, et selle kuu lõpuks toodetakse iganädalaselt juba 5000 Model 3 autot.

Lisaks sellele on Musk teatanud, et kolmandas kvartalis peaks Tesla kasumisse jõudma ning teenima  positiivset rahavoogu. Mitmete analüütikute hinnangul pole see aga võimalik ning 2019. aasta alguseks peab ettevõte kapitaliturgudelt jälle raha koguma.

Tesla töötajate arv on viimastel aastatel kiiresti kasvanud. Kui täna teatatud koondamised sisse arvata, on Teslal ikkagi rohkem töötajaid kui möödunud aasta lõpus.

Hetkel kuum