JPMorgan käivitas Briti töökohtade lahkumise esimese laine

05. juuli 2018, 19:15
JPMorgani Londoni peakorter
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180705/BORS/180709837/AR/0/AR-180709837.jpg

Reutersi käsutuses olevate sisedokumentide kohaselt asus USA pangandusgrupp JPMorgan valmistuma tuleva aasta märtsis saabuvaks Brexiti tähtajaks, paludes mõnekümnel töötajal 2019. aasta alguseks Mandri-Euroopasse kolida.

Kolimisega nõustunud töötajad tegutsevad peamiselt JPMorgani investeerimispanga ja varahaldusfirma kliendi- ning riskihalduse osakondades. Kokku on grupi palgal riigis ligikaudu 16 000 inimest.

JPMorgani Briti, Mandri-Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika harudele saadetud kirjas väljendas juhtkond kavatsust suurendada grupi kohaolekut näiteks Pariisis, Madridis ja Milanos. Varem on JPMorgani Brexiti-järgseteks sihtpunktideks peetud eelkõige Frankfurti, Luxembourgi ja Dublinit, kuna neis linnades on pangal juba olemas vajalikud litsentsid. Samas rõhutas firma kirjas ka seda, et ei soovi oma töötajatele ja nende perekondadele enneaegseid ja liiga suuri muutusi kaasa tuua, kuni poliitiliste läbirääkimiste ja seadusloome tulemused pole selgunud.

JPMorgani pöördumine on märkimisväärne, kuna see saadeti laiali just ajal, mil algamas on Ühendkuningriigi peaministri Theresa May viimased pingelised läbirääkimised oma valitsusega. Chequersi maamajas toimuval kohtumisel peavad ministrid otsustama, milliseks kujuneb ÜK kaubandussuhe Euroopa Liiduga. Seejärel on Briti peaministril ning 27-liikmelisel ühendusel jäänud vaid mõni nädal, et kahe poole vahelised kaubandustingimused - sh finantsregulatsioonid - lõplikult paika panna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2018, 18:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing