Rait Kondor • 10. juuli 2018 kell 20:41

Börs: USA turg viimase nelja kuu tipus

New Yorgi aktsiabörs 6. juulil 2018.  Foto: Spencer Platt - AFP/Scanpix

USA aktsiaturg on tõusnud seitsmel päeval viimase kaheksa päeva jooksul, jõudes sellega viimase nelja kuu tippu. Turgu veab positiivne väljavaade teise kvartali tulemuste osas, mida kannustab ka tänane tugev tulemus PepsiCo-lt.

USA S&P 500 aktsiaindeks tõusis täna 0,35% 2793 punktini ning Nasdaqi aktsiaindeks oli vaid 0,04% plussis, kui suurematest tehnoloogiaettevõtetest langesid Facebooki, Apple’i ja Alphabeti aktsiad.

11 majandusharust tõusid kõige rohkem tarbekaupade sektori aktsiad tänu PepsiCo aktsia 4,8% suurusele tõusule. Pepsi kompanii teatas teise kvartali majandustulemused, mis tulid oodatust paremad nii kasumi kui ka käibe osas ning sellega näitas Pepsi aktsia viimase seitsme aasta kõige tugevamat ühepäevast tõusu. Coca-Cola aktsia tõusis täna 1,3% ning Procter & Gamble aktsia 2,5%.

Naftasektoris oli täna samuti tõusu näha, kui nafta hind kerkis küll vaid 0,3%, kuid kardetakse naftatarnete probleeme Norras ja Liibüas. Nafta hind taandus päeva lõpuks esialgsest suuremast tõusust peale seda, kui Reutersi sõnul andis USA mõista, et võib arutada palveid teatud tingimustel Iraani naftasanktsioonide mitte rakendamist.

Tesla teatas täna esimese tehase rajamisest väljaspool USA-d, kui Hiina autopealinna Shanghaisse plaanitakse rajada aastas kuni 500 000 autot tootev tehas. Tesla aktsia tõusis täna uudise peale päeva lõpuks 1,2% 322,47 dollarini.

S&P 500 indeksis oli suur langeja kõrgema klassi kaubamajade operaator Nordstrom, mis teatas oodatust nõrgemast müügikäive prognoosist ülejäänud 2018. aastaks. Nordstromi aktsia päeva lõpuks küll kosus vahepealsest üle 5%-lisest miinusest, kui päev lõpetati 2,7%-lise hinnalangusega. Samal ajal Nordstromi rivaalid Macy’s ja Kohl’s täna veidi tõusid.

 Juunis lõppenud teises kvartalis oodatakse Reutersi andmetel S&P 500 indeksis olevate firmade kasumite aastaseks kasvuks 21%. Märkimisväärset kasvu oodatakse tõusnud nafta hinna toel energiasektoris, kus analüütikud prognoosivad 141%-list kasumite kasvu. Keskmisest kõrgemat kasumite kasvu oodatakse veel materjalide ehk maaväed sektorilt (+34%), tehnoloogiasektorilt (+25,5%) ning finantssektorilt (+22,2%).

Kõigilt 11 suuremalt tööstusharult oodatakse keskmiselt kasumite kasvu ning kõige väiksem kasumite kasv peaks tulema kommunaalteenuste pakkujatelt, kus keskmiseks kasumite kasvuks prognoositakse 1,2%.

Järgmised suuremate ettevõtete tulemused on tulemas sel reedel, kui tulemustest teavitavad muuhulgas suurpangad JP Morgan, Wells Fargo ja Citigroup.

Hetkel kuum