Rait Kondor • 9. juuli 2018 kell 20:56

Börs: aktsiad tõusevad, tulemuste hooaeg algab

Foto: Scanpix

Aktsiaturud lõpetasid päeva plussis, kui turud tõusid pärast reedest tugevat USA tööjõutururaportit ning tugevat tõusu Hiina aktsiaturgudel. Sel nädalal on oodata juba mitmeid olulisi teise kvartali tulemusi ettevõtete poolt.

USA aktsiaturu peamine indeks S&P 500 tõusis 0,88% ning täpselt sama palju tõusis ka rohkem tehnoloogiasektori aktsiaid sisaldav Nasdaqi indeks. Seejuures on Nasdaqi indeks nüüd vaid ühe protsendi kaugusel kõigi aegade tipust, mille see saavutas 20. juunil.

Tänast börsipäeva vedasid sektorite lõikes pangandus- ja naftasektor. Pankade seas tõusis Banc of America aktsia 3,6%, JP Morgani aktsia 3,1%, Citigroupi aktsia 2,7% ning Wells Fargo aktsia 1,6%. Pankade puhul oodatakse reedel tulevaid tulemusi mitmelt suurpangalt ning samuti mõjus pangandussektorile positiivselt USA 10-aastaste võlakirjade intressimäärade väike tõus peale kahenädalast langust.

Naftasektoris tõusis Marathon Oili aktsia 3,9% ning Anadarko Petroleumi aktsia 2,3%. USA Lääne-Texase naftasegu hind tõusis 0,33% 74,04 dollarini barrelist.

Suurtest tõusjatest võib nimetada sooduskupongide firma Grouponi aktsiat, mis tõusis 10,8% peale seda, kui hakati rääkima võimalikust ostuhuvist Grouponi vastu. Groupon pole viimastel aastatel eriti edukas enam olnud, kuid eelmisel aastal suudeti siiski kasumisse jõuda.

Oluliseks tõusjaks võib pidada ka Facebooki, mis tegi teist päeva järjest uue kõigi aegade hinnatipu, kui aktsia hind sulgus 204,74 dollari peal (+0,74%). Facebooki tõusuga on maailma rikkamate inimeste jooksvas edetabelis tõusnud Facebooki suuromanik Mark Zuckerberg kolmandale kohale, möödudes Warren Buffettist.

Suure languse tegi täna läbi Twitteri aktsia, mille hind kukkus 5,4%. Twitter teatas, et peatas mais-juunis 70 miljoni Twitteri konto tegevuse seoses vajadusega kontrollida nende kontode sõnumite sisu.

Teisipäeval enne USA turu avanemist avaldab oma teise kvartali tulemused Pepsico, mille osas analüütikud ootavad nii käibe kui ka kasumi kasvu. Reedel tulevad tulemustega välja JP Morgan, Citigroup ja Wells Fargo.

Hetkel kuum