Pille Ivask • 10. august 2018 kell 13:24
Samsung Galaxy Note 9  Foto: AFP/Scanpix

Samsung loodab uuest Galaxyst relva iPhone’i vastu

Samsung tuli välja uue Galaxy Note 9 nutitelefoniga, mille odavaim versioon hakkab maksma 1000 dollarit ning mis peaks olema iPhone X-ile kange konkurent.

Uus telefon peaks aitama upitada viimasel ajal päris kasinaks jäänud müüginumbreid ja kasumit.

Uus telefon hakkab silma selle poolest, et sel on 6,4tolline ekraan, praegu turul olevatest nutitelefonidest üks suuremaid. Teisalt on veelgi olulisem, et sisemälu on seadme kalleimal versioonil suisa 512 gigabaiti ehk kaks korda enam kui iPhone’il, mida peetakse uue Galaxy suurimaks konkurendiks.

512 gigabaidi suuruse mäluga seadme eest tuleb ostjal välja käia 1299 dollarit. Need, kes nii palju käristada ei soovi, võivad leppida 128gigabaidise mäluga ning maksta 999 dollarit.

Ühtlasi lubab Samsung, et Note 9 aku peab vastu kogu päeva, telefoni ehitatud topeltkaamera tuvastab pildil kujutatavad objektid, mille põhjal peaks kaamera automaatselt reguleerima pildi kontrastsust ning eredust. Telefoni saab juhtmeta laadida.

Samsungi uus seade tuleb ajal, mil ettevõtte mobiilidivisjonil on üsna kesised päevad. Teises kvartalis oli ettevõtte mobiiliärist saadud kasum väiksem kui aasta tagasi. Suurteks konkurentideks on Hiina telefonitootjad eesotsas Huaweiga, kes alles hiljuti kerkis maailmas suuruselt teiseks nutitelefonitootjaks.

Counterpoint Researchi analüütikud usuvad, et Samsungi eesmärk saab olema Galaxy S9 ja S8 kasutajate meelitamine Note’i ridadesse, kirjutab CNBC. Kuigi Note’id pole olnud Samsungil kunagi eriti suure müügieduga, on ettevõtte marginaal neilt seadmeilt hea.

Hetkel kuum