Rait Kondor • 9. oktoober 2018 kell 15:20
Tesla Model 3 Los Angelesi autonäitusel 2017. a novembris. EPA-EFE/MIKE NELSON  Foto: MIKE NELSON

Analüütik näeb Tesla aktsial 70% suurust tõusuruumi

Macquarie analüütik alustas Tesla aktsia katmist ostusoovitusega, nähes aktsial 70%-list tõusuruumi, vahendab CNBC.

„Me näeme Teslat, kui turgu muutva tehnoloogiaga kasvuettevõtet, millel on turul eristuvad tooted ning tugev bränd kasvaval ning samamoodi senist turgu muutval elektrisõidukite, energia säilitamise ja energia tootmise turul,“ kirjutas Macquarie’ analüütik Maynard Um oma analüüsis, mis avaldati esmaspäeva õhtul.

„Tesla näib olevat tootmise eesmärkide osas joonel ning peaks saavutama kasumlikkuse,“ lisas Um.

Macquarie pani Tesla aktsia hinnasihiks 430 dollarit, mis on 72% kõrgemal esmaspäevasest Tesla aktsia sulgemishinnast, milleks oli 250,56 dollarit. Täna on Tesla aktsia uudise mõjul 4,2% tõusnud, jõudes 261 dollarini. Väärib märkimist, et veel 7. augustil maksis Tesla aktsia börsil 379 dollarit, kui Elon Musk rääkis Tesla aktsia börsilt ära viimisest 420-dollarilise hinnaga.

Umi sõnul ei ole võla teema Tesla jaoks probleem, sest ettevõte saab laenutähtaegade saabumisest üle mitmete rahavooallikate toel. Macquarie hinnangul saab Tesla 2018. aasta teises pooles 500 – 600 miljonit dollarit rahavoogu valitsuse rohelise energia toetustest. Samuti kasvab analüütiku sõnul Tesla rahavoog Model 3 kerkiva müügikäibe toel ning tänu 1,2 miljardi dollarilisele kasutamata laenule.

Tesla juht Musk on varem öelnud, et Tesla ei pea rohkem kapitali kaasama, kuid analüütiku sõnul oleks see siiski hea idee. „Me arvame, et kapitali kaasamine oleks kasulik pikaajalise väljavaate tugevdamiseks ning see pakuks ka turvavõrku ootamatu majanduse olukorra nõrgenemise korral,“ lisas Um.

Hetkel kuum