Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
USA jaemüügi langus toob halva ende
Jaemüük langes Ameerika Ühendriikides esimest korda seitsme kuu jooksul, mis omakorda suurendas hirme, et tööstusest alanud nõrkus on jõudnud laiemalt kogu majanduseni, kirjutab Reuters.
USA jaemüük näitas septembris üllatuslikult langust.
Foto: AFP/Scanpix
USA kaubandusameti andmetel langes jaemüük eelmisel kuul 0,3%. Majapidamised kulutasid vähem nii autodele, ehitusmaterjalile, hobidele kui ka veebiostudele. Tegemist on esimese ja suurima langusega alates käesoleva aasta veebruarist.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.