Visalt kõrgel püsiv USA inflatsioon sunnib aktsiaturud ettevaatlikkusele
Ehkki meemiaktsiad tõusid teisipäeval hüppeliselt, siis aktsiaturg laiemalt kerkis pigem vähe, kuna investorid seedivad oodatust kõrgemat tootjahinnaindeksit ja valmistuvad tarbijahindade numbriks, mis avalikustatakse kolmapäeval.
Kui aktsiaindeksid langevad, muutub aktsiaskeptikute hääl üha valjemaks. Eriti silmatorkav on see tehnoloogiasektoris, kus pingeid süvendavad ebaselged tulevikuväljavaated.
Alanud nädala tippsündmuste keskmes on Tallinna börs, mis pakub aktsionäridele mitut koosolekut, dividende, aga ka kvartalinumbreid. Viimaseid on oodata ka USAst, seda lisaks mitmele makronäitajale.
Möödunud aastal registreeris Läti oma seni suurima aastase välisinvesteeringute mahu, kaasates üle miljardi euro. Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri andmetel asus 31 suuremast investeerimisprojektist 20 Riias. Möödunud aastal ületasid Leedu investeeringud Eesti omi 40 korda.