Kaupleja Alex • 14. juuni 2018 kell 15:17

Karud ründavad eurot

Euro kurss langes täna USA dollari suhtes järsult.  Foto: Kaupleja Alex

See nädala osutus valuutapaari euro-dollar osas väga pingeliseks: eile arutas monetaarpoliitikat USA Föderaalreserv (Fed), täna Euroopa Keskpank (EKP).

Täna ma selles valuutapaaris positsiooni veel ei võtnud – ausalt öelda magasin EKP istungijärgse liikumise lihtsalt maha – kuid üldises plaanis olen euro tuleviku osas veel pikka aega karuses meeleolus.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9658 EUR

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9845 EUR

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Teenisin hiljuti kiire kasumi

Mäletatavasti võtsin hiljuti samas valuutapaaris positsiooni, mängides euro nõrgenemisele ja see tehing õnnestus mul kasumlikult sulgeda. Teoreetiliselt oleksin võinud veelgi pikemalt positsiooni hoida, kuid praktiliselt oli asi lihtne: tahtsin kasumi sisse võtta ja rahulikult magada.

Sel korral otsustas EKP, et ei lõpeta veel oma varaostuprogrammi enne kui detsembris. Seda küll kärbitakse, aga vaid 30-125 miljardi euro võrra. Samuti jäetakse intressid järgmise aastani praegustele tasemetele.

Nii et kui USAs toimub praegu intressimäärade tõstmine ja inflatsioon samuti suureneb, jätkab EKP Euroliidus majanduse stimuleerimist odavate intressimäärade ja võlakirjade kokkuostmisega.

Lihtsustatult trükitakse eurotsoonis praegu raha juurde, USAs enam mitte. Täitsa loogiline, et sellise poliitika peale on eurol vaid üks suund dollari suhtes: alla!

Plaanin karudega liituda hiljem

Valuutaturud võtsid need tänased sündmused arvesse ja euro kukkus tänaselt maksimumilt alla pea 180 punkti. Distsiplineeritud kauplejana mõistan, et nüüd hakata eurot turuhinnaga lühikeseks müüma on hilja ja see võib olla liiga ohtlik.

Seepärast kasutan limiithinnaga orderit – kursiga 1,176. Las karud mürgeldavad praegu euro kallal, mina sisenen pisut hiljem, siis kui tuleb väike tagasipõrge.

Hetkel kuum