Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Karud ründavad eurot

14. juuni 2018, 18:17
Euro kurss langes täna USA dollari suhtes järsult.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180614/TRADER/180619783/AR/0/AR-180619783.jpg

See nädala osutus valuutapaari euro-dollar osas väga pingeliseks: eile arutas monetaarpoliitikat USA Föderaalreserv (Fed), täna Euroopa Keskpank (EKP).

Täna ma selles valuutapaaris positsiooni veel ei võtnud – ausalt öelda magasin EKP istungijärgse liikumise lihtsalt maha – kuid üldises plaanis olen euro tuleviku osas veel pikka aega karuses meeleolus.

Teenisin hiljuti kiire kasumi

Mäletatavasti võtsin hiljuti samas valuutapaaris positsiooni, mängides euro nõrgenemisele ja see tehing õnnestus mul kasumlikult sulgeda. Teoreetiliselt oleksin võinud veelgi pikemalt positsiooni hoida, kuid praktiliselt oli asi lihtne: tahtsin kasumi sisse võtta ja rahulikult magada.

Sel korral otsustas EKP, et ei lõpeta veel oma varaostuprogrammi enne kui detsembris. Seda küll kärbitakse, aga vaid 30-125 miljardi euro võrra. Samuti jäetakse intressid järgmise aastani praegustele tasemetele.

Nii et kui USAs toimub praegu intressimäärade tõstmine ja inflatsioon samuti suureneb, jätkab EKP Euroliidus majanduse stimuleerimist odavate intressimäärade ja võlakirjade kokkuostmisega.

Lihtsustatult trükitakse eurotsoonis praegu raha juurde, USAs enam mitte. Täitsa loogiline, et sellise poliitika peale on eurol vaid üks suund dollari suhtes: alla!

Plaanin karudega liituda hiljem

Valuutaturud võtsid need tänased sündmused arvesse ja euro kukkus tänaselt maksimumilt alla pea 180 punkti. Distsiplineeritud kauplejana mõistan, et nüüd hakata eurot turuhinnaga lühikeseks müüma on hilja ja see võib olla liiga ohtlik.

Seepärast kasutan limiithinnaga orderit – kursiga 1,176. Las karud mürgeldavad praegu euro kallal, mina sisenen pisut hiljem, siis kui tuleb väike tagasipõrge.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. June 2018, 18:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing