Võtsin kiire kasumi

Panus euro nõrkusele tõi Alexile kiire kasumi.  Foto: Kaupleja Alex

Vaatamata sellele, et minu hiljutine kauplemiskogemus, eriti just tehing naftaga, pidanuks mulle õpetama, et tuleb püsida positsioonidel, kus mul on õigus ja kasum jookseb, panin ikkagi täna ühe kasumis positsiooni kinni. See oli juhtumisi ka minu kõige uuem tehing: ma avasin selle alles eile.

Nüüd kõigest lähemalt. Müüsin eile lühikeseks EUR/USD, seda eilse keset päeva olnud lühikese ülespidi piigi peale. See oli algusest peale spekulatiivne tehing.

Esiteks on kogu valuutaturg nagunii spekulatiivse iseloomuga. Valuutapaarid võivad muuta suunda mitu korda nädalas, näiteks mõne makromajandusliku statistikauudise peale euroliidust või USAst. Erinevalt aktsiatest, mille kauplemises on kõige tähtsamad päevad tihti ettevõtte majandusaruannete avaldamise kuupäev, on valuutaturul selliseid "aruandeid" palju rohkem ja neid avaldatakse peaaegu et iga päev.

Ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Dollaril on rohkem tuult tiibades

Miks ma EUR/USD lühikeseks müüsin? Väga lihtsal põhjusel: USA Föderaalreservi monetaarpoliitika on ja lähemal ajal ilmselt ka jääb intressimäärade suhtes palju agressiivsemaks kui Euroopa Keskpanga oma.

Kui ELis on juba üle pika vaheaja tekkinud inflatsioon, mis nüüd kasvab, ning Saksamaa ja eurotsooni majanduse andmed eelmisel nädalal põhjustasid euro noteeringute mõningase tõusu, siis USAs käivad need protsessid juba ammu.

Üldse on USA majanduse taastumine hiljutisest kriisist olnud kiirem ja dünaamilisem, mis annabki Fedile alust intresse tõsta. Aga kus on intressimäärad kõrgemad, seal on ka kallim valuuta. Selle aasta jooksul ootavad analüütikud Fedilt veel kolme-nelja intressimäärade tõstmist, millest järgmine 0,25% tõus leiabki turgude hinnangul 90% tõenäosusega aset juba 13. juuni istungil.

Samal ajal pole EKP veel intressimäärade tõstmiseks valmis, mistõttu euro tõuseb vaid inflatsiooni tõukel.

Nägin head müügikohta

Niisiis, kui nägin, et euro/dollari suhe oli tõusnud juba 1,1818 juurde, ja märkasin seal tugevat vastupanutaset, mõtlesin, et see oleks hea koht lühikeseks müüa ja samas vajutasingi juba müüginuppu.

Paar tundi kõõlus euro selle taseme ümbruses, puudutamata siiski minu stop-loss-orderit, mille panin ainult pisut allapoole, piiritledes oma võimaliku kaotuse 25 dollariga. Täna liikus minu EUR/USD positsioon aga ilusti ligi 50 euro suurusesse kasumisse, mille peale otsustasin tehingu kohe ka sulgeda. Parem varblane peos kui tuvi katusel!

Samuti ei taha ma lahti jätta spekulatiivseid positsioone – aga seda valuutapositsioonid just on – nädalavahetuseks. Keegi ei tea, mis nädalavahetusel juhtuda võib, ja targem on seda riski mitte võtta.

Hetkel kuum