Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Testin ka Jaapani jeeni tugevust

25. juuli 2018, 15:48
Jaapani lipp lehvib Jaapani keskpanga hoone kohal.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180725/TRADER/180729816/AR/0/AR-180729816.jpg

Pärast seda, kui kasumivõtu order sulges pool minu lühikesest positsioonist euros dollari vastu, pole teisel poolel positsioonist kõige paremad päevad olnud.

USA presidendi Donald Trumpi tviit selle kohta, et föderaalreserv (Fed) võiks intressimäärasid veelgi tõsta, liigutas euro-dollari kurssi ebasoodsas suunas. Nüüd lähen kündma hoopis uut põldu - lühikeseks müüma Jaapani jeeni.

Oranž Don võib muidugi tviitida mida tahab, Fed on temast sõltumatu ning tõstab ja langetab intressimäärasid ikka selle põhjal, mis USA majandusele parasjagu parim on. Seetõttu usun endiselt dollari tugevusse teiste valuutade suhtes ja hoian ka endiselt lahti USA dollari pikka positsiooni Kanada dollari vastu ja euro lühikest positsiooni USA dollari vastu.

Dollar tugevneb edasi

Nüüd aga leidsin nii nädala- kui ka päevagraafikult signaali USA dollaris Jaapani jeeni vastu pikaks minemiseks. Positsiooni suurus on 0,05 kogust (lot) ja selle võtsin tasemelt 111,17. Stop-lossi panin üsna lähedale, tasemele 110,30.

Pärast homset Euroopa Keskpanga nõukogu istungit ootan dollarilt tugevnemist teiste valuutade suhtes. Võib arvata, et keskpanga juht Mario Draghi ei ütle midagi uut, vaid pigem kinnitab EKP varem avaldatud plaani hoida intressimäärasid madalal järgmise suveni.

Reedel avaldatakse omakorda uued andmed USA uutest töökohtadest (NFP - Non-Farm Payrolls). Ka see peaks dollari kurssi veelgi tugevdama.

Koolaga hästi, naftatoruga halvasti

Eile avatud kahest positsioonist läks kehvasti naftapuurimisseadmestikuga majandava Halliburtoni aktsiaga. Loodetud põrget ei tulnud, vastupidi: aktsia langes turupäeva alguses ja jätkas langemist päeva keskel. Lõpuks jõudis langus minu stop-loss orderini ja lõi mu positsioonist välja. Kahjum 39,3 eurot pluss teenustasud.

Kõiki ideid polegi kasumlik ega head teoks teha. Halliburton oli ilmselgelt üks neist halbadest ideedest. Hea, et pääsesin odavamalt kui oma teiste halbade ideede puhul.

Samal ajal tegi meele rõõmsaks Coca-Cola aktsia, mis kerkis eile 0,7%. Mul õnnestus pikka positsiooni siseneda koguni 0,6 dollarit allpool eilset sulgumishinda, nii et õhtuks näitas Coca-Cola tehing kasumit, mis kattis ilusasti Halliburtoni tehingu kahjumi.

Täna teatas Coca-Cola ka eelmise kvartali majandustulemused, mis olid, nagu arvasingi, ootustest paremad. Eelturul on aktsia üle protsendiga plussis, nii et loodan selle positsiooni korraliku kasumiga sulgeda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. July 2018, 15:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing