25. juuli 2018 kell 12:47

Testin ka Jaapani jeeni tugevust

Pärast seda, kui kasumivõtu order sulges pool minu lühikesest positsioonist euros dollari vastu, pole teisel poolel positsioonist kõige paremad päevad olnud.

Jaapani lipp lehvib Jaapani keskpanga hoone kohal.  Foto: Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi tviit selle kohta, et föderaalreserv (Fed) võiks intressimäärasid veelgi tõsta, liigutas euro-dollari kurssi ebasoodsas suunas. Nüüd lähen kündma hoopis uut põldu - lühikeseks müüma Jaapani jeeni.

Oranž Don võib muidugi tviitida mida tahab, Fed on temast sõltumatu ning tõstab ja langetab intressimäärasid ikka selle põhjal, mis USA majandusele parasjagu parim on. Seetõttu usun endiselt dollari tugevusse teiste valuutade suhtes ja hoian ka endiselt lahti USA dollari pikka positsiooni Kanada dollari vastu ja euro lühikest positsiooni USA dollari vastu.

Dollar tugevneb edasi

Nüüd aga leidsin nii nädala- kui ka päevagraafikult signaali USA dollaris Jaapani jeeni vastu pikaks minemiseks. Positsiooni suurus on 0,05 kogust (lot) ja selle võtsin tasemelt 111,17. Stop-lossi panin üsna lähedale, tasemele 110,30.

Pärast homset Euroopa Keskpanga nõukogu istungit ootan dollarilt tugevnemist teiste valuutade suhtes. Võib arvata, et keskpanga juht Mario Draghi ei ütle midagi uut, vaid pigem kinnitab EKP varem avaldatud plaani hoida intressimäärasid madalal järgmise suveni.

Reedel avaldatakse omakorda uued andmed USA uutest töökohtadest (NFP - Non-Farm Payrolls). Ka see peaks dollari kurssi veelgi tugevdama.

Koolaga hästi, naftatoruga halvasti

Eile avatud kahest positsioonist läks kehvasti naftapuurimisseadmestikuga majandava Halliburtoni aktsiaga. Loodetud põrget ei tulnud, vastupidi: aktsia langes turupäeva alguses ja jätkas langemist päeva keskel. Lõpuks jõudis langus minu stop-loss orderini ja lõi mu positsioonist välja. Kahjum 39,3 eurot pluss teenustasud.

Kõiki ideid polegi kasumlik ega head teoks teha. Halliburton oli ilmselgelt üks neist halbadest ideedest. Hea, et pääsesin odavamalt kui oma teiste halbade ideede puhul.

Samal ajal tegi meele rõõmsaks Coca-Cola aktsia, mis kerkis eile 0,7%. Mul õnnestus pikka positsiooni siseneda koguni 0,6 dollarit allpool eilset sulgumishinda, nii et õhtuks näitas Coca-Cola tehing kasumit, mis kattis ilusasti Halliburtoni tehingu kahjumi.

Täna teatas Coca-Cola ka eelmise kvartali majandustulemused, mis olid, nagu arvasingi, ootustest paremad. Eelturul on aktsia üle protsendiga plussis, nii et loodan selle positsiooni korraliku kasumiga sulgeda.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9602,37 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9615,11 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Hetkel kuum