Ettevõtetel tuleb kirja panna piisavad hoolsusmeetmed, et mitte isegi kogemata sanktsioonidest kõrvalehiilimisele kaasa aidata, kirjutab advokaadibüroo Sorainen partner Norman Aas.
Venemaa sõda Ukraina vastu ning sellega kaasnenud ulatuslikud sanktsioonid on oluliselt mõjutanud paljusid Eesti ettevõtteid. Kõik me loodame, et sanktsioonid kahjustavad agressori sõjamasinat, teisalt tekitavad need ka täiesti ausate ettevõtete jaoks sageli keerukaid küsimusi.
Kuigi seni on president Donald Trump Ukraina rahu eest seistes olnud pigem Vene huvide poolel, on viimased arengud lihtsaid karjapoisi-kombinatsioone nautinud Kremli mõnevõrra pingesse ajanud, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi 44. sissekandes.
Reede varahommikul Soome lahel kinni peetud varilaev Kiwala jääb Eesti ametnike kontrolli alla vähemalt senikauaks, kui tehakse kindlaks, kas sellel laeval on olemas lipuriik. Hiljutiste sanktsioonide alla sattunud varilaevad kipuvad oma lipukuuluvust võltsima ning Kiwala võib olla üks neist, kes nõnda tegi.
„Kui ettevõtte soov on tulevikus äri edasi ajada, ja vähesed ettevõtted on üles seatud vaid paariks aastaks, siis jätkusuutlikkusega lihtsalt peab tegelema,“ rõhutab Paulig Grupi turunduse valdkonna juht Mariell Toiger.