Kaupleja Alex • 25. september 2018 kell 13:38
New Yorgi börsil kaupleva General Electricu aktsia on viimasel ajal näinud vett ja vilet.  Foto: Reuters

Ostsin General Electricu aktsiaid

Seni, kuni minu spekulatiivsed ideed ootavad õiget hetke, otsustasin osta General Electricu (GE) aktsiaid, mille hinnatase jõudis 2009. aasta tasemele.

Paljudel ilmselt tekib küsimus, miks ma ostan väärtust kaotava ettevõtte aktsiaid? Toon mõned argumendid.

Esiteks on General Electricu hinna languse taga eelmine juhatus, mis mõned kuud tagasi välja vahetati ning suure tõenäosusega suudab uus juhatus ettevõte taas efektiivsemaks muuta. Otsustasin osta koguseliselt ainult 100 aktsiat, mis on pool minu esialgu planeeritud kogusest.

•Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9878 eurot

•Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9707 eurot

•Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Teise poole avamiseks kasutan limiteeritud hinnaga ostutehingut (buy limit), mille sisenemishinnaks seadsin 10,50 dollarit aktsia kohta. See teeks keskmiseks aktsia hinnaks natuke alla 11 dollari. Muide, J.P. Morgan alandas oma prognoosi väärtpaberi hinnale 11 dollari pealt 10 dollari peale. Sellele järgnes eile ka aktsia hinna 3protsendiline langus.

Kaupleja Alex kasutas eilset General Electricu aktsia langust positsiooni soetamiseks.  Foto: Kaupleja Alex

Kolmas põhjus, miks otsustasin langevat aktsiat jahtima hakata, on seotud võimsa hinna kukkumisega. Aktsia P/E suhtarv on vaid 11,65. Viimase 21 kuu jooksul on aktsia hind olnud languses 18 kuud. Hind on kukkunud 32 dollarilt 11,75 dollari peale. Kas karud on ikka veel näljased ja pullid liiga arad? Ettevõtte väärtus on kukkunud juba üle 3,5 miljardi dollari.

Mis puudutab minu ülejäänud portfelli, siis seadsin Weight Watchers International Inc. (WTW) take-profit'i 80 USD tasemele. Eile näitas WTW enam kui 4protsendilist kasvu. Nafta puhul ootan endiselt hinnavahe kahanemist Brenti ja WTI vahel. Kahe instrumendi vahe pole küll kasvanud, aga kahjuks ka mitte kitsamaks läinud. Kui vahe kahaneks veel ainult 2,5% võrra, siis oleksin kasumis. Olen veel väga optimistlik.

Weight Watchersi aktsia hind kerkis eile ligi 4,5% võrra.  Foto: Kaupleja Alex
Hetkel kuum