Pankroti äärel olnud ehitusettevõtja äri on kasvulainel

Andres Koger.  Foto: Veiko Tõkman

Tuntud ehitusettevõtja ja mõned aastad tagasi eraisiku pankrotiga silmitsi seisnud Andres Kogeri puitmajaäri kasvab väga kiiresti ja plaanid on suured.

Timo Houses OÜ teenis eelmisel aastal 19,6 miljoni eurose käibe juures 1,5 miljonit eurot tegevuskasumit, selgub Äripäeva Infopanka laekunud majandusaasta aruandest. Aasta varasemaga võrreldes kasvas ettevõtte müügitulu 112% ja tegevuskasumi rentaablus oli 7,9% (aastane muutus 135 protsendipunkti).

Käibe kasv on viimastel aastatel olnud suur. 2013. aastal tegevust alustanud ettevõtte müügitulu püsis 2016. aastani 5 miljoni euro ringis, sealt edasi on suurte sammudega jõudnud praeguse pea 20 miljoni euroni. Veel 2017. aastal oli ettevõtte müügitulu 9,27 miljonit ja tegevuskahjum 2,12 miljonit eurot.

Ettevõtte suurim omanik on eraisikuna ja ettevõtte Fervens OÜ kaudu tuntud ehitusettevõtja Andres Koger, keda aastal 2013 ähvardas eraisiku pankrot. Ettevõtte juhatuses on Andres Koger ja teine omanik (Termentum OÜ kaudu) prokurist Aive Kukk.

Timo Housesi juhtkond kirjutab majandusaasta aruandes, et selle aasta eesmärk on säilitada käivet vähemalt 2018. aasta tasemel, kuid siht on käivitada arendusprojekte, millega teenida ettevõttele suuremat kasumit 2020. ja järgnevatel aastatel. "Tänaseks ettevõttesse püsima jäänud meeskond on näidanud tõelist kullaproovi, mida väärtustades on võimalik saavutada oluliselt paremaid tulemusi," seisab aruandes.

Aruandeaasta lõpus töötas ettevõttes 80 töötajat (täistööajale taandatult) ja aastaga töötajate arv kasvas 6 võrra.

Ettevõtte tootmine asub Tallinna lähedal Maardus. Majandusaasta aruandes teatab juhatus, et tootmispinnad rahuldavad praegu ettevõtte vajadusi, kuid planeeritavate arengute juures on võimalik ettevõtte vajadus suurema tehase järele.

Eelmisel aastal ehitas ettevõte näiteks Rootsis Gävles ning Malmös ja Soomes Turus. Aasta lõpul alustati nelja korterelamu projektiga Karlstadis Rootsis.

Timo Houses OÜ on Põhjamaade ekspordile suunatud puidust majade lahenduste pakkuja. Ettevõte alustas tegevust 2013. aastal ning pakub täisteenust moodulitest korrusmajade ehitamises vundamendist võtmeteni.

Hetkel kuum