Äripäev • 8 august 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eesti rikkad: kõigi aegade TOP

Foto: Äripäev

Äripäeva koostatud suur ülevaade joonistab pildi rikkuse jagunemisest ja kasvamisest Eestis viimasel 17 aastal.

Äripäev võttis aluseks Rikaste TOPi ajaloo jooksul ilmunud 16 paremusjärjestust ja koostas koondtabeli, millest selguvad Eesti rikkad, kes on kõigi aastate jooksul suutnud oma varandust hoida ja kasvatada. Kellel on korraga käes olnud kõige rohkem rikkust? Kes on aastaga sadu miljoneid võitnud ja kes on pidanud sama palju varandust korstnasse kirjutama? Millised Eesti praegused ja kunagised firmad on toonud kõige rohkem rikkaid? Milline kapitalist võitis enim buumist ning mida nad ise enda rikkusest arvavad?

Selgub, et Äripäeva Rikaste TOPi esikolmikus on läbi aegade olnud peamiselt viis ettevõtjat. Toomas Annus on rikkaimate inimeste esikolmikus olnud kaheksa korda, Oleg Ossinovski kuus korda ja Fjodor Berman, Enn Pant ning Hillar Teder neli korda. Üldse on esikolmikus läbi aegade figureerinud 21 ettevõtjat.

Äripäeva ajakirjaniku Väinu Rozentali koostatud tabelis on kasutatud punktisüsteemi kahanevas järjekorras, mille järgi 1. koht Rikaste TOPis andis 50 punkti ja 50. koht 1 punkti. Koondtabelis figureerib 150 ärimehe või ärinaise nimi. Inimese kohta täpsema info saamiseks klõpsa tema nimel.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt