Digiekspert: AI kasutamiseks tööstuses peab enne ära tegema kaks asja

  Tehisintellekti kasutuselevõtt muudab tööstuses protsessid efektiivsemaks, kuid see eeldab soovide ja vajaduste kaardistamist.

  Huvi tehisintellekti vastu ka tööstuses kasvab kiiresti, aga millega tuleks tööstusettevõttel arvestada enne AI kasutuselevõttu?

  „See protsess, mida ettevõte soovib tehisintellekti abil automatiseerida, on vaja selgelt enda jaoks ära kaardistada, teiseks on oluline saada kontrolli alla andmekvaliteet,“ rõhutab saatekülaline digiekspert ja Digiwise´i Lauri Antalainen.

  Küsimusele, kas arusaam tehisintellektist on jõudnud turule, vastab Antalainen, et väga palju on teadlikus paremaks läinud tänu suurtele keelemudelitele ja nende pakutavatele võimalustele.

  “Paarisaja töötajaga metalliettevõtte juht tunnistas, et kuigi ma rääkisin juba pikalt tehisaru võimalustest, siis tegelikult sai ta alles pärast ChatGPTga tutvuse tegemist aru, mis võimalusi AI võiks pakkuda. Seni oli ta arvanud, et see on nagu lendavad autod, et me räägime ja räägime, aga tegelt seda kunagi ei tule,” jagas Antalainen saates “Fookuses: tark tööstus”.

  Seda, et tehisaru inimesed tööta jätaks Antalainen ei usu. “Taaskord tõusevad nõudmised töötajate kvalifikatsioonile. Tehisintellekt omandab kõige suurema väärtuse piisavalt vilunud ja targa töötaja käes. Nagu kunagi seadmete automatiseerimise juures: liinitööliste asemel tulid seadmete operaatorid. Inimesed ei kao ära, vaid asenduvad nendega, kes oskavad AI-d kasutada,” julgustas Antalainen.

  Seda, milliseid toetusi on riigi poolt tehasearendusele oodata, jagab saates EASi ja Kredexi ühendasutuse toetuste osakonna teenustejuht Kristiina Niilits.

  Saadet juhtis Harro Puusild. Fotol: Lauri Antalainen ja Kristiina Niilits.

  • Fookuses: tark tööstus
  • 21.03.2024
  KIIRUS:
  Digiekspert: AI kasutamiseks tööstuses peab enne ära tegema kaks asja
 • Hetkel kuum