E-residentidega tuleb Eestisse kümneid miljoneid

  Kuigi e-residendid tõid mullu riigikassasse oma ettevõtetega 67,4 miljonit eurot, siis neid teenindavad ettevõtted teenisid 2022. aastal lausa 11 miljonit eurot käivet, rääkis Eesti E-residentsuse tegevjuht Liina Vahtrase.

  E-residentsus küsites üle-eelmisel aastal ettevõtteid, kes teenindavad oma ettevõttega e-residentide ettevõtteid. Vahtrase sõnul on Eestis umbes 70 ettevõtet, kes e-residentidele teenuseid pakuvad. On ettevõtteid, kes pool oma tegevusest teenindab vaid e-residentide ettevõtteid, kuid on ka 80-90 osakaaluga firmasid.

  „Seda käivet kokku arvutades saime me tulemuseks üle 11 miljoni euro, mis on väga suur-suur summa,“ tõdes Vahtras. „See on selline sektor, mida varem isegi ei eksisteerinud.“

  E-residentsus saab tänavu kümne aastaseks ning selle aja jooksul on väljasta 110 000 e-residentsuse kaarti. Pea kümne aasta jooksul on e-residendid riigikassasse toonud üle 213 miljoni euro.

  Lisaks rääkis Vahtras, milline on keskmine Eesti e-resident, millega tema ettevõte tegeleb ning mida hea e-residendid Eestile on toonud.

  Liina Vahtrasega rääkis Aivar Hundimägi.

  Foto autor: E-residentsus.

  • Hommikuprogramm
  • 19.02.2024
  KIIRUS:
  E-residentidega tuleb Eestisse kümneid miljoneid
 • Hetkel kuum