Kuna katusele paigaldatud päikesepaneelid suudavad toota vaid 2% vajaminevast elektrienergiast, tuleb keskkonnasäästu otsida kokkuhoiust ning seda tehakse keskuses viibivate inimeste hulga jälgimise kaudu, rääkis Kristiine ja Rocca al Mare keskuse juht Kristjan Maaroos.
Energiabilansi mõttes kokkuhoiule rõhumine tähendab nii Kristiine kui Rocca al Mare keskustes seda, et iga keskusesse sisenenud või sealt lahkunud külastaja ning sellest tekkinud sisekliima parameetrid fikseeritakse tarkvaralise lahenduse kaudu, kes vastavalt vajadusele kütet või ventilatsiooni lisab või vähendab ning nõnda hoitakse elektrikulu keskuses kõige optimaalsemalt tasemel.
Maaroosi sõnul maksavad keskused lahenduse eest teenusepakkujale igakuiselt, ent kokkuhoid on sellele vaatamata kümneid tuhandeid eurosid kuus ning energiatarve on vähenenud enam kui 10%.
Saates, kus räägime päikeseparkidest ärikinnisvara objektidel ning uurime kui keeruline ja kallis on nende rajamine ning kuidas pargid ära tasuvad, räägib peale Maaroosi ka peamiselt tehnoparkides päikeseparke rajanud Favorte juhatuse liige Rainer Hinno ning kuulame ka Scandium Kinnisvara arendusjuhi Kalle Aroni mõtteid.
Fotol Rocca al Mare keskus, foto autor Raul Mee. Saatejuht on Lauri Leet.
Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.