Väiketootjate unistus on purunenud: meie pealt hoitakse esimesena kokku

  Unistus, et järjest rohkem tarbitakse teadlikult kohalike väiketootjate tooteid, ei ole täitunud, ütles väiketootja Nopri talumeierei peremees Tiit Niilo.

  Kui läheb raskeks ja maksta on vaja lasteriiete, kodu ja toidu eest, siis esimesena leitakse lahendused, kuidas toidukorvi odavamaks muuta, sõnas Niilo Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

  „Kõige lihtsam kokkuhoiumeetod on minna Lidlisse, säästa toidult ja unustada selleks hetkeks, kui sul on raske aeg, et ma pean tervislikult toituma ja väärtustama kohalikku toitu ja toetama oma ostuga eestimaist maaelu ja toidutootmist,“ selgitas Niilo. „See on rasketel aegadel alati teemaks.“

  Nopri toodab Lõuna-Eestis Rõuge vallas piimatooteid, mis on tavapiimast kõrgema klassi tooted. Neid tooteid tarbivad eelkõige need inimesed, kes tahavad teha teadlikke otsuseid. Nende inimeste jõud on aga otsakorral, selgitas Nopri talu peremees.

  Väiketootjad on aastakümneid oodanud, et kasvaks teadlike ja ostuvõimeliste, väikettevõtete tooteid hindavate poodlejate osakaal. Seda aga päriselt me näinud ei ole, tõdes Niilo.

  Ta selgitas, et Eesti riik on liiga väike ning 5 protsenti inimestest, kes päriselt ostavad kohalikku ja veidi kallimat toodangut, on liiga vähe. „Sellest lihtsalt premium-toodete valmistajad ei elatu ja seda ei jagu kõigile,“ sõnas Niilo.

  Tiit Niilot intervjueeris Karl-Eduard Salumäe.

  Foto autor: Raul Mee.

  • Hommikuprogramm
  • 20.02.2024
  KIIRUS:
  Väiketootjate unistus on purunenud: meie pealt hoitakse esimesena kokku
 • Hetkel kuum