10. mai 2016
Jaga lugu:

Äripäev ja Fundwise käivitavad ühisinvesteerimise blogi

Foto: Ardo Kaljuvee

Osaluspõhine ühisrahastus ehk teisisõnu ühisinvesteerimine kasvab kogu maailmas muljetavaldavalt – 2013. aastal oli ülemaailmse ühisrahastusturu suuruseks ligi 350 miljonit eurot, eelmisel aastal juba üle 2,3 miljardi euro. Ka Eestis on see uus majandusvaldkond väga hästi ning üllatavalt kiiresti vastu võetud.

Arvestades, kui kuum see valdkond on, tundus loogiline, et Äripäev ja Fundwise käivitavad koos ühisinvesteerimise blogi, kus jagada valdkonna uudiseid ning ekspertarvamusi.

Fundwise on ainus osaluspõhine ühisrahastusplatvorm Eestis ja kogu Baltikumis. Fundwise on tänaseks avalikult tegutsenud kaheksa kuud ja meie kaudu on edukalt raha kaasanud seitse Eesti ettevõtet väga erinevatest valdkondadest – käsitöösiidri valmistajast elektrijalgrataste meistrini ja intelligentse talendiotsingu firmast kuni arvutimänguni. Investeeringuid on kokku kogutud üle 350 000 euro.

Osaluspõhine ühisrahastus ehk oma ettevõttele kapitali kaasamine ühisrahastuse kaudu annab võimaluse kaasata osanike ringi oma toote või teenuse tarbijaid ja fänne. See on ka hea võimalus kaasata raha juhul, kui pangast laenu võtta ei õnnestu või puudub selleks vajalik omafinantseering. Ühtlasi on ühisrahastuskampaaniaga võimalus tulla turule uue tooteliiniga või teenusega, võita juurde turgu, müügikanaleid, koostööpartnereid ja kindlasti esmajärgus leida investoreid. See on ka tõenäoliselt kiireim viis investeeringute kaasamiseks, sest ühisrahastuskampaania pikkus Fundwise'is on 30–45 päeva.

Parajasti käimasoleval kampaanial – kodumaine puidust prilliraamide meister Framed by Karl – on soovitud miinimuminvesteering ületatud, koos on 24 616 eurot ja ettevõttega on liitunud 56 uut investorit. Edasi liigutakse maksimumeesmärgi ehk 99 808 euro poole. Karlis saab osaluse soetada alatest 192 eurost.

Jaga lugu:
Hetkel kuum