Kuidas skeemitamine läbi hammustada ja oma raha kaitsta?

Kristjan Sillaga seotud arendus Kastanikodud Loo asulas, mis vahetas omanikku. Projekti investeerinute lootus raha tagasi saada kahaneb iga päevaga.  Foto: Liis Treimann

Neljapäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis rääkisime parimatest paljastustest ja idufirmadest, pankade ootustest põllumehele ning probleemsest investoritelt raha kaasanud projektist. Samuti tuli juttu sellest, kuidas hammustada petuskeemid ja oma raha kaitsta.

Millele pööravad pangad praegu tähelepanu põllumajandusettevõtete finantseerimisel, kui varmad on põllumehed investeerima ning millised on sektori suurimad kitsaskohad ja riskid. Neil teemal teeme neljapäeva hommikul Äripäeva raadio hommikuprogrammis juttu SEB põllumajandussektori juhi Andrus Mägiga.

Kuula intervjuud siit:

Oliver Kruuda pankrotistunud ettevõte Rubla on taas avalikkuse tähelepanu alla toonud võlausaldajate kaitse. Justiitsiministeeriumi maksejõuetusrevisjoni töörühma liige ja advokaadibüroo Sorainen advokaat Mari Karja (Agarmaa) jagab hommikuprogrammis soovitusi, kuidas skeemitamisele vastu astuda ja alusetuid nõudeid tühistada ning võlausaldajate huve kaitsta.

Kuula intervjuud siit:

Veel tegime juttu ühisrahastuse ühest murelapsest Äripäeva ajakirjaniku Eliisa Matsaluga. Investoritelt raha kaasanud Kristjan Sillalt raha tagasi saamise lootus on kahanenud olematuks.

Kuula intervjuud siit:

Kolmapäeva õhtul valis žürii välja Bonnieri preemia nominendid. Miks just need lood välja valiti, räägib žürii liige, Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.

Kuula intervjuud siit:

Kolmapäeva õhtul toimunud start-up'ide auhinnagalast, kus selgitati välja aasta parimad ja tublimad idufirmadesse panustajad, tegi kokkuvõtte Äripäeva ajakirjanik Kristel Härma.

Kuula intervjuud siit:

Hommikuprogrammi tegid Aivar Hundimägi ja Rivo Sarapik.

Hetkel kuum