Aitel Käpp, Tartu Ülikool
Eesti ülikoolid on seni püüdnud iseseisvalt ja erinevaid lähenemisviise kasutades luua tihedamaid sidemeid Eesti ettevõtjatega.
2015. aastal hakkas idanema idee koondada senised head praktikad kokku ja liikuda edasi üheskoos. Nii sündiski koostöövõrgustik
ADAPTER – värav ettevõtjate ja kõigi Eesti ülikoolide, kõrgkoolide ja teadus-arendusasutuste vahel.ADAPTERi väärtus seisneb optimeerimises, ettevõtjal pole vaja ise otsida ega läbi proovida erinevaid ülikoole ja asjaajamise praktikaid. ADAPTER koondab kõrgkoolide pakutavad teenused, teadus- ja arenduskoostöö ning tootearenduse ja täiendkoolituse võimalused kokku ühele, hõlpsasti kasutatavale platvormile.
ADAPTER.ee – viis tööpäeva pöördumisest vastuseni
ADAPTERisse saavad kõik ettevõtjad sisestada oma küsimuse või arendusvajaduse. Olgu selleks tootearendusidee, uuring või laboriteenus. ADAPTERisse jõudnud pöördumised jõuavad automaatselt teadlasteni, kes neile vastused välja pakuvad. Võimalikud lahendused või ülikoolide soovid teemaga süvitsi minna jõuavad ettevõtjani viie tööpäeva jooksul.Koostöö ülikoolide vahel annab ettevõtjale kindluse, et kusagil Eestis leidub tippspetsialist, kellel on aega ja huvi just tema küsimusega tegeleda.
Lahenduskäigu üle otsustab ettevõtja
Kui Eestis peaks olema mitu teadlast või teadusrühma, kes soovivad ettevõtjale lahendust pakkuda, siis ADAPTERi vahendusel jõuavad need kõik ettevõtjani. Ettevõtja ise otsustab, kellega ja mis tingimustel ta tööd jätkab. Kui mõni teadlane leiab, et vajalik kompetents küsimusega tegelemiseks asub mõnes teises asutuses või riigis, siis ka see info jõuab ettevõtjani.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.