2. detsember 2016 kell 6:00

Tallinnas avati reklaammaterjalide salong

Tallinnas avati reklaammaterjalide salong  

Euroopa üks juhtivaid paberimüüjaid Igepa Group avas Tallinnas Peterburi teel uue 500 ruutmeetri suuruse näidistesaali ning demoruumi, kus on esindatud kõik disainerite, reklaamivalmistajate ja trükikodade tööks vajalikud materjalid alates erinevatest paberisortidest ja kartongidest kuni plast- ja alumiiniumplaatide, kilematerjalide ning trükiseadmeteni.

1960. aastal Saksamaal asutatud Igepa Group avas oma esinduse Eestis aastal 2005. Üleeuroopalised grupi ettevõtted pakuvad laia tootespektrit, mis suudab rahuldada trükitööstuse ja reklaamivalmistajate vajadused, ning teatud nišitooteid õmblus- ja ehitusettevõtetele. „Üha laiema sortimendi ladustamine Tallinnas ning mahtude kasv julgustasid meid kolima uuele 4700 m2 suurusele pinnale aadressil Peterburi tee 81, kus on meie käsutuses 4000 m2 laopinda, 500 m2 suurune näidistesaal ning 200 m2 kontor,“ ütleb ettevõtte Eesti juht Aivar Liit. Esimesel korrusel asub CREOLINKi-nimeline kaubandus-näidistesaal, mis on mõeldud kõigile kujundajatele, disaineritele, reklaamivalmistajatele, ofset- ja laiformaattrükikodadele, õmblusettevõtetele ja tudengitele-õpilastele, kes tahavad olla kursis uudsete tootmisvõimaluste ja materjalidega ning saada värskeid ideid oma tööde elluviimiseks. Kõigil huvilistel on võimalik vajaminev materjal kohapealt kaasa osta ja soovi korral lõigatakse materjalid kliendile vajaminevasse mõõtu. Lisaks on valmimiselveebikeskkond www.creolink.ee.

Innovatiivsed materjalid trükitööstusest ehitussektorini

„Oleme aastaid olnud tuntud kui paberimüüja, kes müüs trükikodadele kaetud ja katmata pabereid, erinevaid kartonge, trükikeemiat ja järeltöötlusvahendeid ning õmblustööstustele juurdelõikuseks vajaminevat materjali. Umbes kolm aastat tagasi alustasime tegevust aina kasvavas digitrüki, reklaami, sisustusmaterjalide ning järeltöötlusseadmete sektoris,“ räägib Liit.

Tootevalik hõlmab materjale valgusreklaamidele ja muudele reklaamikandjatele, sõidukite ülekiletamiskilesid ja isegi ehituses fassaadide ja valgusavade ainulaadseid lahendusi. Pakutakse seadmeid graveerimiseks, lõikamiseks ja rull- ning plaatmaterjali töötlemiseks.

Liit lisab, et mõtted tegevuse laienemiseks ja tootevaliku suurendamiseks on arutlusel pidevalt: „Kuna ruumi on meil perspektiivitundega käes, oleme mõelnud ofset-trükkalitele uute teenuste pakkumisele, näiteks paigaldada CTP, et pakkuda trükiplaatide valmistamist, kui kliendi masinaga peaks midagi juhtuma. Lisaks hakkame tulevikus tegelema trükivärvide segamise ning riisimasinate ja kolmkantlõikurite nugade teritamisega. Kuigi meil on juba praegu grupis müügil üle 10 000 erineva tooteartikli, peame oluliseks käia ajaga kaasas, leida pidevalt uusi sobivaid materjale ning kohaneda klientide muutuvate ja arenevate vajadustega.“

Hoolikalt valitud hankijad ja tooted

Võimaldamaks Igepa klientidel täita lubadusi oma tellijate ees, on hankijate valik ning kaubamärkide garantii väga oluline. Igepa suuremad hankijad paberivaldkonnas on: UPM (kaetud ja katmata paberid Maxi), The Navigator Company (katmata trükipaber Soporset ning kontoripaberi juhtiv bränd Navigator), Mondi (katmata trükipaber, valged ja värvilised kontoripaberid Maestro), Sappi (graafilised kartongid Algro ning kaetud paberid Profi), ESKA (raamatuköitekartong), International Paper (graafilised ja pakkekartongid Arktika ning Alaska) ning veel paljude teiste tehaste pabereid ja kartonge.

Visuaalse kommunikatsiooni materjalide tootjatest on oma valdkonna juhtivad nimed Evonik (Plexiglas), 3M (reklaamkiled), Orafol (reklaamkiled) ning lisaks erinevad hankijad akrüülklaasi, polükarbonaadi, PVC, alumiiniumprofiilide ja -lehtede, LED moodulite ning muude materjalide ja paigaldustarvikute tooted.

Trükimaterjalide valikut pakuvad Flint (trükikeemia, -värvid, -kummid), Schmit-Ryhner (vesi- ja UV-lakid), Taghleef Industries (Derprosa laminaatkiled) jne.

Digitaaltrüki ja järeltöötlusseadmetest on valikus HP laiformaattrükimasinad, digitaalsed Xeroxi ja Ricoh poognatrükimasinad ning Xeikoni rullitrükimasinad, Duplo ja Fotoba järeltöötlusseadmed ja BRM lasergraveerijad.Täna on Igepal Eestis 20 töötajat ning ettevõtte käibeks prognoosime sel aastal 9 miljonit eurot. IGEPA Libra Vitalis AS omab keskkonna jätkusuutlikkuse sertifikaate FSC ja PEFC.Olete oodatud meie tegemisi ja toimetamisi vaatama Tallinnas Peterburi tee 81!

KOMMENTAAR

„Oleme Igepaga koostööd teinud alates meie esimesest tööpäevast ehk juba ligi kümme aastat! Koostöö on olnud sujuv ja mõlemale osapoolele edukas. Igepa on Print24 jaoks suurim trükimaterjalide ning -seadmete tarnija ja meie uusim trükiseade on muide Igepa demosaalis esitlemisel. Igepa tugevaimad küljed meie jaoks on sobiva trükimaterjali suur valik, paindlik hinnakujundus ning tarnekindlus ja -kiirus. Trükiseadmete osas on väga tähtis, et esindatakse korralikke kaubamärke ja et müüdud seadmetele saab alati operatiivset tehnilist tuge. Reklaam- ja trükimaterjalide turul toimuvad pidevalt muutused ja uuendused ning on hea, kui need on kiiresti nägemiseks ja testimiseks ka Eestis. Meie mastaabis on selline salong kindlasti oluline ja vajalik, kuna turu väiksuse tõttu ei ole paljud materjalitootjad huvitatud oma toodete otse esindamisest siin. Tänu Igepale saavad vajalikud tooted kätte Eestis toimetavad väiksemad ja suuremad trükikojad ning reklaamiettevõtted.“Print24 juht Jaanus Muts

KOMMENTAAR

„Meie koostöö Igepaga on kestnud kuus aastat ning algas mõne rulli materjali ostuga. Tänaseks oleme aga neilt soetanud neli lateksprinterit, millele oleme kogu oma tootmise üle viinud. Koostöö on olnud alati suurepärane ja sujuv – tarned on ajakohased ning kui vajalikku kaupa pole Eestis kohapeal, tuuakse see kiirelt välisriikide laost. Tehnikud on kättesaadavad 24 tundi ööpäevas, mis on meie jaoks äärmiselt oluline, sest töö ei tohi kunagi masinate pärast seiskuda. Ja külastades Igepa uut salongi, siis teeb see ainult rõõmu, et üks Eesti ettevõte on nii julgelt avanud avara, suure ja kaasaegse reklaammaterjalide näidistesaali, kus on lisaks materjali valikule väljas ka seadmed ning võimaldatakse kohapealset demoprinti. Kiitus neile!“NYimage tegevjuht Janek Hermaküla

Hetkel kuum