8. jaanuar 2018
Jaga lugu:

Peugeot 5008: stiilne ja praktilisusest pakatav

Foto: TõSi Meedia

Uus Peugeot 5008 erineb eelkäijast nagu Pariis Põlvast, kuid praktilisus ja seitse istekohta on endiselt alles. Juurde on lisandunud aga see, mida eestlasest autoostja kõige enam ootab: linnamaasturlik välimus ja reaalne võimekus maanteelt maha keerata.

Peugeot 5008 1,6 THP AT6 GT-LineMootor: 1,6 R4 turbo bensiinimootor, 1598 cmVõimsus: 165 hjPöördemoment: 240/1400 Nm/rpmTippkiirus: 20b km/hAeg 0–100 km/h: 9,2 sKeskmine kütusekulu: 5,8 l/100 kmKäigukast: 6 ATKaubaruumi maht: 952–2150 lMudeli hind alates: 30 500 €Peugeot 5008 hind alates: 20 700 € (1,2 Pure­Tech 130 hj)Allikas: www.peugeot.ee

Nii mõnigi, kes on viimasel ajal Peugeot esindusse sattunud, on sealt naasnud teadmisega, et varem suure mahtuniversaalina tuntud 5008 pole pärast mudeliuuendust enam midagi muud kui pikendatud kerega uus 3008. Pikem tagauks, kahe istmerea asemel kolm ja kogu lugu. Aga vot ei ole!

Läheks Lätti?

Kui fotosessioonil 5008 elektrilise tagaluugi jalavibutuse peale avame, jääb piltnik pikalt auto kaubaruumi põhjatut sügavust uudistama: “Kle, mis sa arvad, kui käiks Lätis ära? Mul keldrist õlled otsas. Siia mahuks terve aasta jagu kraami,” ütleb ta naljatledes, kuid tema jutus on iva sees. Peugeot 5008 pakiruum mahutab oma väiksemast sõsarast 3008-st tavaolekus tervelt 260 liitrit rohkem kraami, kui teise istmerea seljatoed alla lasta, siis koguni 360 liitrit enam. 

Kokku mahub sellesse autosse ära kuni 2150 liitrit kaupa, seda juhul, kui ka põrandasse uputatav kolmas istmerida välja tõsta, teise rea seljatoed alla lasta ja auto maast laeni asju täis laduda. Kusjuures kolmanda rea istmete väljavõtmine on imelihtne, istmed ise üsna kerged ja isegi õblukesem naisterahvas saab sellega vaevata hakkama. Kui kõrvalistuja seljatugi ettepoole alla lasta, saab selle autoga vedada kuni 3,2 meetri pikkuseid esemeid. Teise istmerea kõiki kolme tooli saab eraldi nihutada vastavalt sellele, kas rohkem on vaja ruumi kaubale või reisijatele. Lühidalt, praktilisuselt ja mahutavuselt on talle omasuguste seast väga raske vastast leida.

Erinevused 3008-ga võrreldes pole sellega aga lõppenud. 5008 on kogukam ka laiuselt (+ 4 mm), kõrguselt (+16 mm), telgede vahelt (+165 mm) ja mis eriti oluline, ka kliirens on tal 17 mm kõrgem. Ehk 23,6 cm põhja kõrgus maapinnast on juba selline tulemus, mille pärast ei pea häbenema isegi tõsiusklikud M1G-klassi maasturid. 

Foto: TõSi Meedia

Juhikoht nagu lennukis

Peugeot’ uued linnamaasturid on esimesed autod, mis on saanud inspiratsiooni Peugeot Exalt ideeautolt. Esiosa, taga­tuled, sise­disain jne. Et Exalt pidi tegelikkuses vihjama aga hoopis tuleval aastal müügile jõudvale uuele Peugeot 508-le, siis näeme suure tõenäosusega samalaadset kujustust õige pea veel. Igatahes on Exalti sisedisain üks õnnestunumaid, mida autotootjad on viimasel ajal suutnud välja mõelda. Klaveriklahve meenutav nupuriba suure puutetundliku ekraani all on stiilne ja samas geniaalselt mugav käsitleda. Kogu juhikoht meenutab lennuki kokpitti, eriti pisike nurgeline rool, mida üllataval kombel on päris mõnus kruttida. Ka Peugeot ise nimetab kogu seda lahendust i-Cocpitiks, mis on ka eraldi patenteeritud. 

Näidukutepaneel on täisdigitaalne ning juht saab vastavalt soovile valida erineva disaini, teema ja taustavärvi. Viimast saab muuta kogu autos vastavalt meeleolule. Personaalsed seadistused saab salvestada ning isegi omale meelepärase aroomi saab valida, mida auto siis soovitud intensiivsusega salongi hakkab puhuma. Kui keegi peaks leidma sellest autost midagi, mis on tema arvates igav või ajast ja arust, on ta kas peast kosmonaut või pole ta lihtsalt teisi autosid näinud.

Foto: TõSi Meedia

Valik seinast seina

Peugeot 5008 mudelivalikust leiab sisuliselt kogu tehnoloogilise paleti, mida tänapäeva autod pakkuda suudavad. Kõiki enam või vähem nutikaid süsteeme pole lihtsalt võimalik siinkohal üles lugeda. Tähelepanuvääriv on aga kindlasti see, et vastava nutitelefoni ja rakendusega ei pea enam eraldi navigatsiooniseadet tellima, vaid telefoni navigaatori saab manada auto ekraanile ning telefoni saab samal ajal mugavalt keskkonsoolile juhtmevabalt laadima visata. Samuti on valikus isevahetuvad lähi- ja kaugleedtuled, 10 kõlariga Focal audisoüsteem, isepidurdav automaatne püsikiirusehoidja jne, jne. Loetelu võiks jätkata lõputult. 

 Kes soovib autot ettevõtte nimele registreerida, siis erisoodustusele hakkab see auto kulutama vähem kui 100 eurot kuus ning ühe paagitäiega saab maanteel sõita ca 1300 km. Lihtsalt väike mõttekoht bensiiniaktsiisi tõusu ja uue ühtse erisoodustusmaksu eel...

Ka sõiduomadustelt pole 5008-le midagi ette heita. Tõsi, proovisõiduks olnud uue automaatkäigukasti ja 165 hj turbo-bensiinimootoriga GT-Line ei saakski halb auto olla, kuid lisaks üllatab tema vedrustuse sobivus meie ebatasastele teedele ja stabiilsus kurvilistel teedel vaatamata auto suhtelisele kõrgusele. Ning muidugi igati mõistlik kütusekulu. Proovisõidu keskmiseks jäi automaatkäigukastiga bensiiniturbo 6,8 l/100 km kusjuures gaasipedaal mingi erikohtlemise osaliseks ei saanud. Kui oli vaja, pruugiti teda ka maksimaalselt sihipäraselt.

Valik erinevate jõuallikate, käigukastide, varustustasemete ja lisavarustuse vahel on 5008-l väga suur. Vaid üks näide: kes läbib pidevalt pikemaid vahemaid ja soovib autot ettevõtte nimele registreerida, siis neile oleks üheks valikuks 73 kW 1,6 BlueHDI diisel, mis arusaadavalt ei ole mingi püss, kuid seevastu igati liikumisvõimeline ning mis peamine, ettevõtte rahakotile vägagi sõbralik. Erisoodustusele hakkab see auto kulutama vähem kui 100 eurot kuus ning ühe paagitäiega saab maanteel sõita ca 1300 km. Lihtsalt väike mõttekoht bensiiniaktsiisi tõusu ja uue ühtse erisoodustusmaksu eel...

Loe lähemalt: www.peugeot.ee

Peugeot 5008  
Jaga lugu:
Hetkel kuum