Soojatootja N.R Energy rajab Lääne-Harju valda kolm uut katlamaja

Rummu uue katlamaja ehitus  Foto: N.R. Energy

Eesti üks suuremaid regionaalseid soojatootjaid, OÜ N.R. Energy on lõpetamas Rummu aleviku katlamajas ja kaugküttetorustiku ehitustöid kogumaksumusega 2 miljonit eurot ning plaanib lähiajal uute katlamajade rajamist ka Keila-Joale ning Kloogale.

Rummusse ehitatavas tänapäevases hakkpuidu katlamajas on valmis hoone karp ning kohal soojatootmiseks vajalikud seadmed. Soojatootja N.R. Energy OÜ juhataja Ahto Tisleri sõnul on ehitustööd lõpujärgus ning uuel kütteperioodil tuleb Rummu toasoe juba uuest katlamajast.

Ahto Tisler, N.R. Energy OÜ juhataja

„Uus täisautomaatne katlamaja vähendab soojakulusid ja annab võimsuse Rummu aleviku uuele küttetaristule, mille ettevõte renoveeris eelmisel aastal ligi miljoni euro eest . Uus katlamaja aitab vähendada koormust nii elanike rahakotile kui keskkonna jaoks.“

N.R. Energy kavatseb Lääne-Harjumaal lähiaastatel uuendada ka Keila-Joa ning Klooga katlamajad. „Kavatseme esitada taotluse nende katlamajade renoveerimiseks Keskkonnainvesteeringute Keskusele ning kui kõik läheb hästi, saab uued katlamajad kasutusse võtta juba 2021-2022 aastal,“ selgitas Tisler.

Lääne-Harju abivallavanem Erki Ruben märkis, et katlamajade uuendamine on kohalike inimeste jaoks positiivne ja oodatud areng. „Tänapäevastes katlamajades kasutatakse fossiilse küttõli asemel taastuvat hakkepuitu, mis parandab asulate õhukvaliteeti. Oluline on ka uute katlamajade suurem efektiivsus, mis aitab säästa küttekuludelt,” sõnas Ruben.

Rummu uue katlamaja ehitus  Foto: N.R. Energy

N.R. Energy OÜ juhatuse liikme Ahto Tisleri sõnul on ettevõte investeerinud viimase üheteistkümne aasta jooksul kaugküttesüsteemidesse üle Eesti ligi 20 miljonit eurot ning lähiaastatel on kavas investeerida veelgi piirkondlike küttetaristute kaasajastamisesse.

Rummu uue katlamaja ehitust toetab sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus.

1997. aastal asutatud ja täielikult Eesti erakapitalil põhinev N.R. Energy varustab soojusenergiaga 22 kaugkütte võrgupiirkonda üle Eesti ja müüb soojusenergiat rohkem kui 30 mehitamata kaug- ja lokaalkatlamajast.

Ettevõtte peamised kliendid on kortermajad, eramud, koolid, lasteaiad, spordihooned, tervishoiuasutused, kohalikud omavalitsused, asutused ja ettevõtted, kellele tarnitakse soojusenergiat vastavalt Konkurentsiameti kehtestatud piirhindadele. Ettevõte on tegev ka Eesti bituumeniturul.

Lisainfo:

Ahto Tisler

N.R. Energy OÜ juhatuse liige

tel 5199 1916

ahto@nrenergy.ee

Hetkel kuum