Mitu hoiu-laenuühistu Intus klienti on pöördunud pankrotimenetluse algatamiseks kohtusse, hoiustajatel on kokku saamata ligi pool miljonit eurot ning ühistuga pole neil õnnestunud viimasel ajal enam ühendust saada.
- Hoiu-laenuühistu Intus on jäänud hoiustajatele suure summa võlgu. Foto: Liis Treimann
„Klientidele on raha maksmata, päringutele ei vastata, telefonid on tummad. Ka advokaatidele ei vastata, tähitud kiri kohale ei jõua,“ kirjeldas Suurbritannia kodaniku John Phinese advokaat Rauno Kinkar, kelle kliendi võlanõue küündib koos viivistega 182 000 euroni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lisatud kommentaarid: vaidlus võib veel pikalt edasi minna
Harju maakohus mõistis hoiu-laenuühistu ERIAL niiditõmbaja Ilya Dyagelevi süüdi investeerimiskelmuses, omastamises ja politseinikule altkäemaksu andmises ja mõistis talle viieaastase reaalse vanglakaristuse.
“Leidsime, kust võtta raha,” ütleb nüüd jaanuaris vangi mõistetud Ilya Dyagelev 2020. aastal oma kontoris ühistu juristile ja raamatupidajale, teadmata, et politsei tema vestlusi pealt kuulab.
Rahandusminister Mart Võrklaev saatis kooskõlastusringile hoiu-laenuühistute seaduseelnõu, mis on aluseks HLÜdele rangemate nõuete kehtestamisele, et kaitsta paremini hoiustajate raha.
Hoiu-laenuühistute muutmine ühistupankadeks on õige samm võrdsetel alustel toimiva läbipaistva finantsturu suunas, kaalumise koht on, kas ja mil määral rakendada ühistupankadele erisusi, kirjutab finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer blogipostituses.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.