14. november 1995 kell 22:00

Forekspanga aktsia sai noteeringu

EE Investeeringute fondijuht Margus Järve ütles, et noteerimise põhjuseks on panga aktsiate suhteliselt suur atraktiivsus. «Need aktsiad on perspektiivikamad kui avalikku müüki tulevad viie ettevõtte aktsiad,» lisas ta. EE Investeeringute portfellis on praegu Forekspanga aktsiaid 50 000 --100 000 krooni väärtuses.

HF Arenduse ASi projektijuht Margus Uudam märkis, et tõenäoliselt ei kujune panga aktsiatega kauplemine eriti aktiivseks. «Panga aktsionäride arv on väike ja nende hulgas on palju pikaajalisi investoreid,» põhjendas ta. «Selleks, et aktsia oleks aktiivselt kaubeldav, peaks emissiooni maht olema üle saja miljoni krooni ning investoreid üle tuhande.»

HF Arenduse AS on Forekspanga aktsiatega kaubelnud, praegu tegeletakse eelkõige müügiga. Uudam lisas, et hetkel tundub investorite ostuhuvi olema suurem kui panga aktsionäride müügisoov. HF Arenduse portfellist on Forekspanga aktsiate osakaal alla protsendi.

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk lausus, et seni on panga aktsiatega tehinguid sooritatud enim välismaal, kus panga aktsiaid noteerib välispartner William de Bröe. «Noteering on seal lähedane EE Investeeringute omale,» märkis ta.

Hetkel kuum