21. november 1995 kell 22:00

Riik toetab erialamesse

«Sel aastal asetasime põhirõhu riikliku toetusraha jagamisel rahvusvahelistele üldmessidele, kus oleks esindatud võimalikult palju kaubaliike,» selgitas Ümarik. «Järgmisel aastal tahame rohkem tähelepanu pöörata erialamessidele, et kitsa eriala taustaks oleks pakkuda Eestit laiemalt tutvustav ekspositsioon.»

Esmakordselt oli selle aasta riigieelarves ette nähtud 2,4 miljonit krooni rahvusvahelistel näitustel osalemiskulude katteks. Ümariku sõnul jätkus sellest kuuest messist osavõtmise kulude osaliseks katteks. Viimane riigi toetatav mess sel aastal, kuhu läheb Eesti delegatsioon, korraldatakse detsembris Araabia Ühendemiraatides.

«Järgmise aasta eelarvesummadest ei tahaks enne eelarveseaduse kolmandat lugemist rääkida,» lisas Ümarik. Samas märkis ta, et 1996. aasta messikava kohaselt on riiklikku toetust loota üheteistkümnele rahvusvahelisele messile ja seetõttu on eelarveprojektis ka rohkem raha ette nähtud.

«Riik on võtnud enda kanda näiteks näitusepinna lunastamise, riigi kulul on kinni makstud messibokside osa, mis otseselt firmade ekspositsiooni all ei ole, vaid on n-ö neutraalne tsoon keset boksi,» kirjeldas Ümarik riiklikku toetust.

Ta lisas, et näiteks Saksamaa on pidanud võimalikuks toetada Eestist seal toimuvatele messidele saabujaid ka oma vahenditest. Teiste riikide puhul pole Ümarik selliseid soodustusi viimasel ajal täheldanud.

Hetkel kuum