3. detsember 1995 kell 22:00

Silmet otsib uusi partnereid

Norralastele, kes on huvitatud Silmetis toodetavatest haruldastest muldmetallidest, anti kaasa Silmeti toodete proove, ütles Gurjanov. Elkemi spetsialistid katsetavad toodangut laboris paar nädalat. Kui tulemused on positiivsed, tellivad norralased viietonnise proovipartii, et katsetada erisulameid autotööstuses.

«Kui ka need katsetused osutuvad heaks, on Elkem valmis meilt tellima sadu tonne haruldasi muldmetalle,» lausus Gurjanov. «Suudaksime selle lepingu rahuldavalt täita, sest toore Solikamskist on tagatud.»

Elkem toodab peamiselt alumiiniumi, kuid ka mitmesuguseid sulameid, mida kasutatakse laialdaselt autotööstuses. Gurjanovi sõnul jõudsid nad koostööni Elkemi peadirektori Karl Lendaga tänu isiklikule tutvusele. Jätkuvalt ostavad Silmetist haruldasi muldmetalle Jaapani firma Nissho Iwai ning üks Belgia ja üks Prantsuse firma.

Silmet vajab täisvõimsusel töötamiseks umbes 4000 tonni haruldaste muldmetallide tooret. Solikamski magneesiumitehasega on sõlmitud järgmiseks aastaks leping 3200 tonni peale, puudujääv kogus loodetakse osta Hiinast. Silmeti peadirektori Priit Saksingu sõnul kinnitas Hiina suursaadik Eestis Sun Da Dong eelmisel nädalal toimunud kohtumise ajal, et saatkond soovib sel teemal Eestiga suhelda ning vahendab Silmeti ettepaneku.

Hetkel kuum