12. detsember 1995 kell 22:00

Pääskülla luuakse uuselamute eliitrajoon

«See on elamuehituseks ideaalne koht: ilus männimets ja kesklinn veerandtunnise autosõidu kaugusel,» rääkis kinnisvarabüroo Arco Vara juhatuse esimees Arti Arakas.

Krundile plaanitakse 50--70 ridaelamuboksi ja lisaks veel 250 eramukrunti. Investeeringuid on Arakase hinnangul esialgu vaja teha umbes 30 miljonit krooni, millele hiljem lisanduvad majade ehitusmaksumused.

Elamuehitusprojekti finantseerijaid on kaks, üks Eestist ja teine väljastpoolt. Finantseerijaid Arakas avalikustada ei soovinud.

«Arvestades investeeringute mahtu ja maa kokkuostuhinda, oleme veendunud, et oleme valmis krunte realiseerima poole odavamalt praegusest turuväärtusest,» rääkis Arakas.

Praegu on ühe tuhanderuutmeetrise krundi turuhind 200 000--250 000 krooni. Arco Vara plaanib sellise krundi realiseerida 100 000 krooni eest.

Ühe krundi keskmiseks suuruseks plaanitakse 1200 ruutmeetrit. Maja keskmine üldpind on 200 ruutmeetrit. Praegu käivad läbirääkimised mitme elamuid ehitava Eesti ja välisfirmaga. Kogu müügiprotseduur jääb siiski Arco Vara kanda, ütles Arakas.

Reeglina tahab Arco Vara müüa täispaketi, st valmis maja koos krundiga. Tipptasemel paketi maksumuseks peaks kujunema 1,5--1,8 miljonit krooni. Arakase sõnul on majade ostmisel ka liisimise võimalus Hansaliisingu kaudu. Liisinguajaks on orienteeruvalt viis aastat.

Arakase sõnul müüakse ka ainult krunte, et inimetel oleks võimalus maja ise ehitada.

«Olen veendunud, et pakume tõsist konkurentsi aktsiaseltsile Kodumajagrupp, kes plaanib uuselamukvartalit Tiskre piirkonda. Maa kokkuostuhind oli meil sedavõrd madal, et võimaldab krunte ka odavamalt müüa,» ütles Arakas.

«Koha eeliseks teiste planeeritavate elamupiirkondade ees on see, et linna kanalisatsioonid on krundile lähedal ja nende valmimisse tuleb investeerida umbes kümme miljonit krooni,» rääkis Arakas.

Loomisel on ka Arco Vara tütarettevõte, kes hakkab välja ehitama kommunikatsioone.

Teede ehituseks kulub tõenäoliselt umbes viis miljonit krooni, täpseid kalkulatsioone pole Arakase sõnul veel tehtud. Ruumi on jäetud postkontori, apteegi ja lasteaia ehituseks.

Hetkel kuum