11. jaanuar 1996 kell 22:00

Eesti Raudtee loob ühisfirma Saksa raudtee-ehitajaga

Nädala alguses viibisid Koehne esindajad juba mitmendat korda Eestis, et teha vahekokkuvõtteid ühisettevõtte loomisest. Praeguseks on jõutud ühisfirma asutamisdokumentide koostamiseni. ER peadirektori Parbo Juchnewitschi väitel jaguneb osalus 10 miljoni kroonise aktsiakapitaliga ühisfirmas peaaegu pooleks, aktsiate kontrollpakk jääb Eesti poolele.

Raudteehoiualane ühisettevõte kavatseb alustada esimeste väikesemahuliste töödega aprillis. Edaspidi kavatsetakse firma kätte anda kogu raudteehooldus. Praegu on ER raudteehooldustööde aastane maht 90 miljoni krooni ringis. Uus ettevõte teeb esimesel üleminekuaastal töid 25 miljoni krooni ulatuses ja investeerib tehnoloogiasse 120 miljonit..

Ühisfirma rajamise vajadus tekkis Juchnewitschi sõnade kohaselt Eesti Raudtee viletsa olukorra tõttu. Kiiresti oli vaja uut tehnoloogiat ja juurutada uut mõtteviisi, lausus Juchnewitsch.

«Vaatasime üle meie personali ja koolitusvõimalused ning leidsime, et iseseisvalt ei ole me suutelised seda teostama vähem kui viie aastaga,» rääkis Eesti Raudtee juht. «Nii kaua meil aga aega ei ole,» lisas ta. Seetõttu otsustatigi uued arusaamad ja oskusteavesisse tuua välispartneri abiga.

ER infrastruktuuri direktori Kaido Simmermanni sõnul võimaldavad uuendused kahe üleminekuaasta jooksul vähendada raudteehooldusega tegelevate inimeste arvu tuhande võrra.

Hetkel kuum