23. jaanuar 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Põhja-Eesti Panga (PEP) audiitoriks valis Phare komisjon audiitorfirma Deloitte & Touche, ütles PEPi juhatuse aseesimees Jaan Tamm. Lõplikult vormistatakse audiitorfirma ja Phare leping Brüsselis. Jaan Tamm märkis, et konkursil osalenud audiitorfirmasid hinnati eesmärgiga leida diagnostilise auditi optimaalseimal tasemel läbiviija. Kõige tugevamaks osutus osalenutest Deloitte & Touche'i pakkumus.

Phare esindaja Eestis Bettina Rafalsen märkis, et konkursi korraldamist nõuavad Phare finantseeskirjad. Konkursse korraldatakse kõigi Phare finantseeritavate projektide suhtes, mille korral on antud kindlad ettekirjutused , mida ei tohi eirata.

«Tänavu taotles PEP esimest korda Phare programmilt diagnostilise auditeerimise finantseerimist. Lisaks finantsaruannete auditeerimisele annab audiitor soovitused ja ettepanekud ka panga tuleviku strateegia kohta nii tehnilistest kui organisatsioonilistest skeemidest lähtudes,» lausus Tamm. Phare tehtud konkursil anti sihtpakkumus 6 audiitorfirmale: Arthur Andersen, Coopers & Lybrand, Deloitte & Touche, Ernst & Young, KPMG ja Price Waterhouse. ÄP

Vineeri- ja mööblitootja ASi Marlekor uus nõukogu pidas teisipäeval esimese koosoleku ja kinnitas ettevõtte juhatuse koosseisu, ütles Marlekori uue nõukogu esimees Tiit Arge.

Vastavalt Marlekori aktsionäride otsusele kuuluvad Marlekori nõukogusse kindlustusseltsi Aeromet peadirektor Tiit Arge, Mainori president Ülo Pärnits, rahandusministeeriumi kantsler Enn Pant, peaministri nõunik Heido Vitsur, Rein Soidla erastamisagentuurist, PEPi juhatuse aseesimees Evelin Kõlu, Aerometi arendusdirektor Jaanus Reisner, Mainori peadirektor Toomas Saal ja RASi Soit juhatuse esimees Oleg Panfilov.

Nõukogu kinnitas ka Marlekori juhatuse. Juhatuse esimeheks sai üks Marlekori omanikest Peeter Sedin. BNS-ÄP

ASile Diamark erastatud metallitööde tehas Dvigatel ostis 50 protsenti Rootsi metallitoodete vahendusfirma Nordic Metal Works aktsiatest.

Pilvingu sõnul on Nordic Metal Works vahendusfirma, mis tegeleb allhanketöödega ja teenindab paljusid Skandinaavia ettevõtteid.

Nordic Metal Works on seotud Eurosteeli grupiga ja on vahendanud Dvigateli tooteid poolteist aastat, märkis Pilving.

Dvigateli nõukogu asendanud Diamarki nõukogu esimesel koosolekul valiti Dvigateli uueks peadirektoriks endine Rakvere lihakombinaadi direktor Olev Rohumäe, ütles Pilving. Nõukogu esimeheks valiti ASi Mainori juhatuse esimees Ülo Pärnits. BNS

Möödunud reedel kirjutas lepingule alla Tallinna kesklinna tsentraalse soojustrassi kulukaimat osa välja vahetama hakkav ehitusfirma EMET, teatas ASi EMET peadirektor Lembit Tuur.

Soojustrassi ehitustööde maksumuseks kujuneb 14,273 miljonit krooni. Soojustrass on 1,1 kilomeetri pikkune ja kulgeb linnahalli juures olevast vanast elektrijaamast postimaja juurde ja sealt Viru hotellini. Kogu projekti finantseeritakse laenuga maailmapangast. ÄP

AS Aredato, kes taotleb halduskohtu kaudu RASi Kalev erastamist puudutava otsuse seadusevastaseks tunnistamist, taotles eile kohtuistungi edasilükkamist. Põhjuseks toodi, et hageja on katkestanud õigusteeninduslepingu vandeadvokaat Leon Glikmaniga.

Aredato on leidnud endale uue esindaja, kelleks on vandeadvokaat Mare Lust Tallinna 1. advokaadibüroost.

«Kaebuse sisu on selles, et kohus peaks hakkama hindama erastamisagentuuri nõukogu sisulist tegevust ehk seda, kas parem oli üks või teine äriplaan, mis ei tohiks kohtu pädevusse kuuluda,» kommenteeris Kalevi erastamiskonkursi võitnud ASi Talinvest esindaja vandeadvokaat Aare Tark.

Juhul kui halduskohus Aredato kaebust ei rahulda, on neil kavas edasi kaevata. Järgmine kohtuistung toimub 23. veebruaril. ÄP

Autoklaasitootja Elvex 51 protsenti aktsiaid erastas eelisostuõigusega firma Securit-Saint Gobain Scandinavia AB. Vastavalt 22. detsembril sõlmitud lepingule oli 51 protsendi aktsiate müügihinnaks 21 250 000 krooni. BNS

Eelmisel nädalal avas Tallinna Pank oma esimese filiaali Narvas. Uues filiaalis saab teha nii sise- kui välisarveldusi, hoiustada raha, esitada laenutaotlusi, pakutakse ka täielikku telefonipaketti.

Narvas avatud pangakontor on Tallinna Panga 37. filiaal ja nüüd on pangal kõik filiaalid Eesti suurlinnades. Uues filiaalis on üles pandud ka sularahaautomaat.

Tallinna Panga bilansimaht oli detsembri lõpu seisuga auditeerimata andmetel 1,06 mld ja omakapital 124,5 mln krooni, millest aktsiakapital moodustas 47,98 mln krooni. Tallinna Panga eelmise aasta puhaskasum oli 32,4 mln krooni. ÄP

Tarmo Pauklin Tallinna keskkonnaametist ütles, et aasta jooksul on keskkonnaamet pidevalt kontrollinud Tallinnas bussiteenuseid pakkuvate autobussikoondise ja MRP Liinide autobusside heitgaaside seisu.

Aprillis kavatsetakse Vabaduse väljakul üles seada arvutimonitor, kust inimesed hakkavad saama informatsiooni õhutemperatuuri, tuule suuna ja õhu saastatuse kohta. Projekti eelarve on Pauklini sõnul ca 200 000 krooni ja seda finantseerib keskkonnafondi Tallinna osakond. ÄP

Kuu aega tagasi lõpetatud tootmise jätkamine Järvakandi aknaklaasitehases ei ole selgunud, kuna Ameerika investor ootab Eesti riigi otsust oma osaluse müümise kohta.

ASi GGI-Eesti direktor Jaan Orr ütles , et 138 tehase töötajat on miinimumpalgaga puhkusel, 32 on lõpparve võtnud, 11 inimest töötab osalise tööajaga ning 28 täiskohaga.

Orri sõnul ei ole GGI-Eesti 80 protsendi aktsiate omanik USA ettevõte General Glas International Corp (GGI) teinud otsust, kas korraldada ettevõtte tegevus ümber või alustada täiesti uue projektiga.

Omanikud ootavad pakkumist riigile kuuluva 20 protsendi GGI-Eesti aktsiate ostuks, märkis Orr. Tehas andis ettevõtte bilansid 15. jaanuaril majandusministeeriumile müügiotsuse tegemiseks üle, ütles ta. BNS

.

Hetkel kuum