8. veebruar 1996 kell 22:00

Hansapank ja Bico saavad loa müüa elukindlustust

Ridaste märkis, et Bico Elukindlustus ja Hansapanga Kindlustus on litsentsikomisjoni istungiks vajalikud dokumendid elukindlustuse pakkumiseks korda saanud. Kumbki kindlustusselts saab ühe litsentsi, mis võib anda ka õiguse tegelda mitme kindlustusliigiga.

Balti Kindlustusseltsi (Bico) peadirektor Jaan Marks ütles, et Bico Elukindlustus hakkab kindlustuspoliise müüma tõenäoliselt aprillis. «Pärast litsentsi saamist võtab veidi aega, et teha puhttehnilist tööd,» lisas Marks.

Marksi sõnul tuleb Bico Elukindlustus litsentsi saamisel turule kahe kindlustusliigiga. «Üks on kapitalikindlustus ja teine riskikindlustus,» märkis Marks.

Riskikindlustuse puhul makstakse hüvitist üksnes õnnetusjuhtumi korral, kapitalikindlustuse puhul saab inimene kogunenud raha koos intresside ja osaga kasumist hiljem tagasi. Intresside suurust Marks veel prognoosida ei osanud, kuid sõnas, et need on madalamad kui panga deposiitidelt saadavad intressid.

Hansapanga Kindlustuse ASi juhatuse esimehe Mart Einpalu sõnade kohaselt tahab Hansapanga Kindlustus olla poliiside müügiks valmis märtsis. «Meie hakkame pakkuma laenu turvakindlustust,» lubas Einpalu. «See on nagu tagatis perekonna jaoks.»

Einpalu ütles, et kuna Hansapanga Kindlustus ei ole veel ühtegi toodet müünud, siis on nõudlust raske prgnoosida. «Ma usun, et terve esimene aasta läheb sisseelamise tähe all,» lausus Einpalu. «Seetõttu ei ole oodata, et Hansapanga Kindlustus mingi agressiivse reklaamiga välja tuleks, näiteks et tahame kogu Eesti ära kindlustada.»

Eesti suurima kindlustusseltsi RAS Eesti Kindlustus elukindlustuslepingute arv on 150 000 ringis. Einpalu märkis, et Hansapanga eraisikutest laenuklientide arv ületab tuhande piiri, mis on potentsiaalsete kindlustusvõtjate suurusjärk. «Hea õnne korral võtab võib-olla kolmandik neist kindlustuse,» lisas Einpalu.

Taotlusi on kindlustuse litsentsikomisjonile esitanud ka teised kindlustusseltsid, kuid neid järgmisel nädalal arutama ei hakata. Ellen Ridaste sõnul toimub uus litsentsikomisjoni istung tõenäoliselt märtsi lõpus.

Uusi kindlustustegevuse litsentse taotlevad ka Sampo Kindlustuse AS ja Esimese Tervisekindlustuse AS. Hoiuelu Kindlustuse AS, mis kuulub osaliselt Hoiupangale, pole oma litsentsitaotlust kindlustusinspektsioonile veel esitanud.

Hetkel kuum