13. veebruar 1996 kell 22:00

Alkoholi sissevedajad avaldavad protesti

Majandusministeeriumi litsentsitalituse juhataja Aleksander Skoblov ütles, et Eestis ei tohi müüa ühtegi viinasorti, mis ei ole kirjas vastavalt valitsuse 1994. aasta määrusele loodud alkoholi andmepangas. Kamaroffi ja Eristoffi selles andmepangas ei ole.

Eristoffiga kauplev ASi Valior Hulgi juht Rein Kasela ütles, et tema juhitaval firmal on olemas majandusministeeriumist saadud senini toimiv litsents viina Eristoff müümiseks Eestis.

«Meil on viinakogused sisse toodud eelmise aasta alguses, kui veel ei olnud viinade andmepanka,» ütles ta. «See ei tähenda, et see viin oleks salakaup.» Kasela sõnul on tema juhitav firma Eristoffi viina importimise pealt kõik maksud riigile maksnud.

ASi LTT tegevdirektor Marko Lilienthal rääkis, et firma LTT tõi viina Kamaroff sisse viimati 1993. aasta lõpus ja ilmselt müüdi seda ka paaril kuul 1994. aasta alguses. «See viin on igal juhul sisse toodud täiesti puhtalt, makstes selle pealt kõik maksud,» ütles Lilienthal. «See viin ei kuulu mingil juhul salaviina alla.»

Ta kinnitas, et kuna LTT on Kamaroffi tootva firma ainuesindaja Eestis, siis on kindel, et hetkel ei ole Kamaroffi Eesti turul. 1993. aastal lõpetasime selle viina sisseveo, kuna me ei soovinud Livikoga konkureerida, rääkis Lilienthal. «Praegu, mil viina hinnad on vabaks lastud, kavatseme uuesti selle viinaga turule tulla ning meile ei meeldi, et meid salaviinaga seostatakse.» märkis Lilienthal.

Hetkel kuum