11. märts 1996 kell 22:00

Tulika Takso laiendab oma tegevust Tartusse

Saare sõnul alustab Tartus AS Tulika Takso tütarfirma, mille aktsiakapital on 400 000 krooni. Klientide teenindamist alustatakse 10 Opel Vectraga, mille keskmine vanus on alla aasta.

Saare sõnul arvestab firma sellega, et Tartu esinduse väljatöötamine võtab aega. «Meie poolt on masinad, kuid tööle hakkavad seal kohalikud autojuhid ja maksud laekuvad Tartu linna eelarvesse,» sõnas Mati Saar.

Edaspidi on Tulika Taksol kavas laiendada tegevust ka Ida-Virumaale, kuid Saare sõnul pole seni teada, millal see plaan realiseerub. «See sõltub finantsilistest võimalustest ja Eesti arengust üldisemalt,» lisas Saar.

Tulika Takso on Pärnus tegutsenud ligikaudu aasta. Selle projekti käivitamine läks Saare sõnul mõningate raskustega. «Kohtasime Pärnus algul tugevat vastuseisu, kuna meid peeti kohalikus taksoteeninduses sissetungijaks,» ütles Saar.

«Meie taksot?ekke saab lisaks Tallinnale kasutada ka Pärnus ja Tartus,» ütles Saar. Praegu kasutab Tulika takso t?ekke aktiivselt 20--30 firmat.

Tallinnas on viimasel ajal ilmnenud asjaolu, et taksojuhid keelduvad t?ekkide eest kliente teenindamast. Taksojuhtidel pole õigust teenindamisest keelduda, väitis Saar.

Tema sõnul on tegemist firma poolt taksojuhtidele muretsetud klientidega ning taksojuhtidele jääb seetõttu mõni protsent vähem teenindustasu.

Hetkel kuum