29. aprill 1996 kell 22:00

Balti Paber vahetab nime

Nimevahetus oli tingitud ettevõtte suurosaniku vahetumisest. 85 protsendi Balti Paberi aktsiate omanik, Rootsi kaubandusfirma Thomesto Sverige AB, müüs kogu paberigrupi Rootsi metsa- ja paberitööstuskontsernile MoDo. Varem esindas firma MoDot Thomesto süsteemi kaudu, kommenteeris muutust Leonhard Koort.

15% Balti Paberi 6,1miljonisest aktsiakapitalist jäi Eesti eraisikute valdusse.

Aktsionäride üldkoosolek otsustas eile ka kasumit dividendidena mitte välja maksta. Audiitorkontrolli kinnitatud 2,5 miljoni kroonine kasum paigutatakse tootmisse, kinnitas Koort. Tema ütluse kohaselt kasutatakse raha lao ümberehitamiseks ja uute arvutite ostuks.

Koos Läti ja Leedu tütarettevõtetega oli Balti Paberi ASi mullune kasum 4,8 mln krooni. Firma netokäive oli Eestis 61 mln krooni ja koos Baltimaade tütarettevõtetega 176 mln krooni. Balti Paberi ASis töötab 33 inimest.

Thomesto paberiharu müügiga lähevad MoDo omandusse ka Thomesto tütarettevõtted Moskvas, Peterburis, Kiievis ja Valgevenes.

MoDo kuulub Euroopa kümne suurema paberitootja hulka. Kontserni eelmise aasta käive oli 20 mld Rootsi krooni ehk 36 mld Eesti krooni.

Hetkel kuum